نور آفتاب این دو برادر را منفجر می‌کند

نوعی بیماری نادر ژنتیکی سبب حساسیت شدید دو برادر کم سن و سال به گرما یا سرمای شدید و حتی مرگ آنها می‌شود.

نور آفتاب این دو برادر را منفجر می‌کندبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، دو برادر 5 و 6 ساله به نام های ریچارد و ‌لئون Macdonald از بدو تولد مبتلا به بیماری نادر Ectodermal Dysplasia شناسایی شده‌اند.

گفتنی است، بر اثر این بیماری دو برادر از بدو تولد دارای دندان بوده اما رشد دندان‌های آنها غیر طبیعی بوده و به دلیل اختلال ژنتیکی دچار موهای سفید ‌در سر، ناخن‌های غیر طبیعی و دندان های غیر طبیعی بوده‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، به دلیل رشد غیر عادی دندان‌ها پزشکان مجبور به کشیدن تمامی دندانهای دو برادر و نصب دندان مصنوعی برای هر دو جهت توانایی جویدن و خوردن غذا شده‌اند.

از جمله مشکلات این دو برادر عدم ترشح بزاق در دهان به دلیل عدم وجود غدد بزاقی است، همچنین به دلیل عدم وجود غدد تعریق این دو برادر هیچ وقت دچار تعریق سطحی بر روی پوست خود نمی‌شوند و چنانچه در یک محیط گرم قرار بگیرند در اثر بالا رفتن دمای هوا امکان دارد دچار تشنج و حتی مرگ شوند.

بر اساس تحقیقات این بیماری یک نفر از هر7 هزار نفر را تحت تأثیر قرار می‌دهد و ابتلای هر دو برادر به این بیماری یک پدیده در علم پزشکی است.

این بیماری علاوه بر مو، ناخن و دندان، بر روی گوش داخلی، انگشتان دست و پا، اعصاب، بینایی و بسیاری دیگر از ارگان های بدن اثر می‌گذارد.

منبع :