تماشای تلویزیون موجب ضعیفی چشم نمی‌شود

بیماری ضعیفی چشم یک مسئله ارثی و ژنتیکی است و این هیچ ربطی به مطالعه زیاد کتاب و تماشای بیش از حد تلویزیون ندارد.

تماشای تلویزیون موجب ضعیفی چشم نمی‌شودبهرام فتاحی متخصص چشم‌پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به کاهش سن مراجعه کودکان به چشم‌پزشکی اظهار داشت: امروزه مردم آگاهی‌شان نسبت به مسائل بهداشتی افزایش پیدا کرده و به همین خاطر برای پیشگیری از آسیب رسیدن به چشم، از سنین کودکی برای چکاپ به چشم‌پزشکی مراجعه می‌کنند.

وی با بیان این که مطالعه زیاد، سبب ضعیف شدن چشم نیست، افزود: این موضوع که والدین می‌گویند چشمان کودک ما به علت مطالعه زیاد ضعیف شده، اشتباه است زیرا که افرادی هستند که زیاد کتاب می‌خوانند اما تا به حال از عینک استفاده نکرده‌اند.

این متخصص ابراز داشت: فاصله استاندارد چشم با کتاب در هنگام مطالعه در حدود 25 سانتیمتر است.

فتاحی ادامه داد: تماشای زیاد تلویزیون و همچنین کار زیاد با مانیتور، تأثیری بر ضعیفی چشم ندارد و آستیگمات چشم‌ها بیشتر به دلیل مسائل ارثی و ژنتیک است.

وی تصریح کرد: عوامل زیادی همچون شعاع قرینه، خمیدگی قرینه و تغییر طول کره چشم، سبب دوربینی و نزدیک‌بینی چشم می‌شود.

فتاحی در پایان گفت: خوردن آب هویج و عدس نمی‌تواند جلوی ضعیفی چشم را بگیرد چرا که علت این بیماری بیشتر مسائل ارثی و ژنتیکی است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب