دستیابی محققان ایرانی به جدیدترین فناوری تولید آنتی بیوتیک

متخصصان ایرانی به دانش فنی جدید‌ترین تکنولوژی تولید آنتی بیوتیک در جهان با ظرفیت و راندمان مناسب دست یافتند.

به گزارش گروه علمی ایرنا ،متخصصان یک شرکت داروسازی ایرانی موفق به دستیابی جدیدترین تکنولوژی تولید آنتی بیوتیک در جهان شدند که می تواند از خروج 5 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری کند.

شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران وابسته به سازمان تامین اجتماعی، موفق شد تولید صنعتی آنزیماتیک محصول استراتژیک آموکسی سیلین که جدیدترین تکنولوژی تولید آنتی بیوتیک های' بتالاکتام' و'سفالوسپورین' در جهان محسوب می شود را بدون خرید دانش فنی و تجهیزات از خارج از کشورامکان پذیر کند.

دکتر نادری علیزاده مدیر عامل شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران دراین خصوص گفت،دست یابی به جدیدترین تکنولوژی تولید آنزیماتیک آموکسی سیلین موجب کاهش 25 درصدی قیمت تمام شده محصول و جلوگیری از خروج سالانه 5 میلیون دلار ارز ناشی از واردات حلالها و واکنشگرهای مورد نیاز این محصول می شود.

وی در ادامه یکی از مهمترین دستاوردهای دست یابی به این تکنولوژی را عرضه آنتی بیوتیک های پاک،بدون ناخالصی و باقیمانده حلال به بازار داروی کشور ارزیابی کرد.

نادری علیزاده همچنین کاهش پنجاه درصدی پساب تولید این محصول را نیز گامی بلند در جهت حفاظت از محیط زیست دانست.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب