تراکتور 4 - ذوب‌آهن 4؛ تساوی در تبریز

ذوب آهن که 4-1 از حریف خود عقب افتاده بود در میان حیرت ناظران در نهایت بازی را مساوی کرد

تراکتور 4 - ذوب‌آهن 4؛ تساوی در تبریز

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که اندک هواداران حاضر در ورزشگاه یادگار امام به تصور پیروزی پرگل تراکتور قصد ترک استادیوم را داشتند، ذوبی‌ها با گل‌های تبریزی، رضایی و اسماعیلی‌فر بازی را به تساوی 4 ـ 4 کشیدند. نتیجه ای که در مقیاس فوتبال ایران دیوانه‌وار محسوب می‌ شود.

ساعت ۱۵:۳۰،هفته دهم لیگ برتر - تعداد تماشاگر: 2500

ورزشگاه یادگار امام

داور: حسین زرگر- محمدرضا منصوری- حسن انتظاری- محمد ملکی 

تراکتورسازی:

محمدرضا اخباری ، شجاع خلیل زاده ، کارلوس کاردوسو ، سعید آقایی ، محمد ایرانپوریان ، سینا عشوری ، بختیار رحمانی(عبدالله زاده 80)، آگوستو سزار ، شاهین ثاقبی(میر هانی هاشمی 92)، سروش رفیعی ، حمزه یونس

سرمربی: تونی اولیویرا

ذوب‌آهن: 

محمد رشید مظاهری،محمد نژادمهدی(حق‌وردی 46)،ولید اسماعیل،هادی محمدی،اکبر صادقی،قاسم حدادی فر،احسان پهلوان،علی حمام،دانیال اسماعیلی فر و مهدی رجب زاده،کاوه رضایی

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

اخطار:

ذوب آهن - هادی محمدی(30)

تراکتورسازی - ثاقبی(55)

شرح گل‌ها:

1-1(تراکتورسازی): سروش رفیعی با یک بغل پا زیبا و شوتی که از پشت محوطه جریمه زد گل زیبایی را به ثمر رساند،این توپ به دور از دستان مظاهری در کنج دروازه اش جای گرفت.

1-1 (ذوب آهن): ضربه زیبای احسان پهلوان از 25 متری دروازه اخباری را فرو ریخت تا بازی در دقیقه 27به تساوی کشیده شود .

2-1(تراکتورسازی): ارسال ایران پوریان از سمت راست در محوطه جریمه به رحمانی رسید و او با یک ضربه سر زیبا دروازه مظاهری را فرو ریخت‌.

3-1(تراکتورسازی): شاهین ثاقبی با مهارت هادی محمدی را از پیش رو برداشت و با ضربه‌ای دقیق از داخل محوطه جریمه در دقیقه 55 برای سومین بار دروازه ذوب‌آهن را باز کرد. حرکت او بعد از گل عجیب بود و یک کارت زرد برایش به ارمغان آورد.

4-1(تراکتورسازی): پاس زیبای آقایی در محوطه جریمه به رحمانی رسید و او با نوک پا به شکلی عالی دروازه ذوب آهن را برای بار چهارم باز کرد.

4-2(ذوب آهن):ارسال رجب زاده، توپ به سر اسماعیلی فر سابید و تبریزی با نوک پا دروازه سرخ پوشان تبریز را باز کرد.

4-3(ذوب آهن): دقیقه ۸۶ کاوه رضایی در یک حرکت استثنایی با پشت پا دروازه اخباری را باز کرد.

4-4(ذوب آهن): ضربه کرنر رجب زاده را دانیال اسماعیلی فر با سر وارد دروازه کرد و بدین ترتیب گل تساوی بخش تیمش را به ثمر رساند.

بهترین بازیکن: 

در جمع تراکتوری ها بختیار رحمانی با 2 گل زده، چهره شاخصی بود و دانیل اسماعیلی فر مدافع راست تیم گل‌محمدی که در لحظات پایانی گل چهارم را وارد دروازه حریف کرد، شایسته توجه و کسب عنوان موثرترین بازیکن زمین است.

اتفاق ویژه: 

تساوی 8 گله تراکتورسازی و سایپا پرگل ترین مسابقه این فصل لیگ‌برتر را رقم زدند. اگر بازی فولاد مقابل سیاه جامگان حداقل یک گل داشته باشد، هفته دهم پرگل ترین هفته لیگ‌برتر در دوره پانزدهم خواهد بود.

شرح بازی:

اگر از دقیقه 80 بازی را دنبال می‌کردید هرگز فکر نمی‌کردید که ذوب‌آهن بتواند به بازی برگردد اما شاگردان یحیی غیرممکن را انجام دادند و شکست 4 ـ 1 را تبدیل به تساوی 4 ـ 4 کردند. نتیجه ای که در تاریخ لیگ‌برتر به خاطر خواهد ماند. آنها این تساوی را مدیون بیداری و امید بازیکن‌ها و البته هجوم به دروازه تراکتور تا لحظات پایانی هستند. تیمی که مدافعانش نشان دادند چندان هم شایسته برخی تعاریف نیستند. تونی اولیویرا که در پایان بازی به شدت از شاگردانش عصبانی بود، به سادگی مقام سومی لیگ را از دست داد تا ذوب‌آهن در ادامه موفقیت بازی های خارج از خانه با گل اسماعیلی فر در رده سوم جدول قرار بگیرد. این یک تساوی الهام بخش و شیرین برای شاگردان گل‌محمدی است.

دقایق حساس:

دقیقه 4: ارسال زیبای رحمانی در محوطه جریمه به خلیل زاده رسید که ضربه سر این بازیکن را مظاهری گرفت.

دقیقه ۱۲: شوت سرکش صادقی را اخباری با واکنشی مناسب دفع کرد.

دقیقه ۱۴:ارسال ایران پوریان با ضربه سر خلیل زاده در محوطه جریمه همراه شد که توپ این مدافع سرزن از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۲۰:ضربه کاشته بختیار را علی حمام از محوطه جریمه ذوب آهن دور کرد.

دقیقه ۲۷:شوت زیبای پهلوان که از پشت محوطه جریمه زده شد دروازه اخباری را باز کرد.

دقیقه 29: احسان پهلوان در مسیر ورود به محوطه جریمه تراکتور توسط خلیل زاده سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت .

دقیقه ۳۴:ارسال دقیق آقایی با پای چپ به حمزه یونس رسید که مهاجم قرمز پوشان موقعیت گل را از دست داد.

دقیقه ۳۷: ضربه غافلگیرکننده رحمانی را مظاهری دفع کرد.

دقیقه ۳۹: در پی سرنگون شدن رجب زاده در محوطه جریمه خلیل زاده به سمت داور رفت و اعتقاد داشت این بازیکن تمارض کرده است.

دقیقه ۵۲: ارسال ولید اسماعیل در دستان اخباری جای گرفت.

دقیقه ۶۸: خطای ولید اسماعیل روی بازیکن تراکتور این تیم را صاحب ضربه کاشته کرد ،رفیعی که پشت توپ ایستاده بود شوت زیبایش را ارسال کرد که با شیرجه زیبا مظاهری مواجه شد.

دقیقه 71: پاس بختیار رحمانی در محوطه جریمه به یونس رسید اما این بازیکن سرنگون شد که داور اعتقادی به خطا نداشت.

67: شوت محکم آقایی را مظاهری به زیبایی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۷۳: شوت سرکش رفیعی از کنار دروازه مظاهری گذشت.

حاشیه:

* تعداد کم هواداران تراکتور در این بازی و‌ ورزشگاه خالی یادگار بسیار در ذوق می زند.

* هوای بسیار سرد تبریز می تواند یکی از عوامل حضور کم هواداران باشد،قبل از بازی نیز شایعه شده بود که ممکن است به علت وزش باد شدید بازی لغو شود.

*سینا عشوری تنها بازیکن مشترک دو تیم است که درحال حاضر پیراهن تراکتورسازی را بر تن کرده.

* در این دیدار بجای مسعود حسن زاده کاوه رضایی به صورت فیکس بازی می کند.

*بعد از به ثمر رسیدن گل تراکتور کاپیتان ایران پوریان از هواداران تیمش خواست به تشویق بپردازند.

*برخورد شدید حدادیفر با ثاقبی باعث شد بازیکن تراکتور دقایقی را روی زمین بیافتد.

*تعداد تماشاگران تراکتور در نیمه دوم از ۵۰۰ نفر به 25۰۰ نفر افزایش یافت.

* نیمکت ذوب آهن بعد از گل چهارم و تساوی بخش این تیم منفجر شد و همه نیمکت نشینان به نزدیک خط رفتند تا با سایر بازیکنان خوشحالی کنند.

* خالد شفیعی، مدافع تراکتورسازی در این بازی هم روی سکوها بود و حتی نامش در بین ذخیره‌های تراکتورسازی نیز به چشم نمی‌خورد.

* در اواسط نیمه نخست مهدی رجب زاده در محوطه جریمه تراکتورسازی سرنگون شد که زرگر، قاضی این دیدار این صحنه مشکوک را پنالتی اعلام نکرد تا اعتراض بازیکنان ذوب آهن را در پی داشته باشد.

* وقتی داور یک صحنه مشکوک را به نفع تراکتورسازی سوت زد یحیی گل محمدی از تصمیمات متعدد داور علیه ذوب آهن عصبانی شد و کت خود را به زمین کوبید و سپس آن را شوت کرد.

* در حالی که بازی با نتیجه 4 بر یک به نفع تراکتورسازی دنبال می‌شد اما ذوب آهن در بازگشتی باشکوه بازی را 4 بر 4 مساوی کرد.

منبع :