تئوری انتخاب و کودکان

مهدی خدابخش روان شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: کودکان دوست ندارند تا درباره آنچه که انجام می‌دهند به آنها تذکر داده شود و عملا هیچ کدام

تئوری انتخاب و کودکان

مهدی خدابخش روان شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: کودکان دوست ندارند تا درباره آنچه که انجام می‌دهند به آنها تذکر داده شود و عملا هیچ کدام از ما هم این رفتار را نمی‌پسندیم.

وی تصریح کرد: برای والدین بسیار آسان است  که به عنوان مثال دستور دهیم که اتاقت را تمیز کن، لباسهایت را جمع کن، سبزیجات یا موه بخور و در صورت عدم انجام کامل آن، عصبانی شده و فریاد بکشیم.

خدابخش تاکید کرد: تئوری انتخاب به والدین توصیه می‌کند که کاملا مشاجره با کودک خود در مورد فرمانبرداری و اطاعت را کنار گذاشته و ضمنا آنها را برای پیشرفت مهارت های مهم تشویق کنند.

این روانشناس افزود: واگذار کردن حق انتخاب به کودک، به والدین کنترل بیشتری می دهد زیرا آنها تنها کسی هستند که درباره این که چه انتخابی شود تصمیم گیری می‌کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب