نقشه‌ای مخصوص مکان‌یابی موجودات فضایی

برای کشف موجودات فضایی و احتمال وجود آنها کارشناسان نقشه‌ای مخصوص مکان‌یابی آنها را طراحی کرده‌اند.

نقشه‌ای مخصوص مکان‌یابی موجودات فضایی

به گزارش خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اعتقاد دانشمندان به وجود یک حیات بیگانه به جز انسان‌ها در کره زمین سبب شده است تا محققان به فکر تدوین یک اطلس جامع برای مشخص کردن مناطق مشکوک به وجود حیات بیگانه فرازمینی بپردازند.

گفتنی است، تدوین اطلس و پیاده‌سازی نرم‌افزاری آن می‌تواند به دانشمندان برای مقایسه و تعیین رتبه‌بندی سیارات فراخورشیدی در آینده کمک کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، کارشناسان در ادامه عنوان کرده‌اند که به تجهیزات پیشرفته‌تر فضایی، از جمله تلسکوپ نیازمند هستند.

در حال حاضر میلیون‌ها سیاره در کهکشان راه‌شیری شناسایی شده است که امکان وجود حیات بیگانه در آن‌ها به گفته کارشناسان وجود دارد و طراحی سیستم جدید می‌تواند در شکار موجودات فضایی به دانشمندان کمک کند.

کارشناسان نیاز به تدوین این اطلس را پس از کشف یک سیاره مشابه کره زمین توسط ناسا در فاصله هزار و 400 سال نوری از زمین اعلام کرده‌اند.

این سیاره به نام کپلر B452 نوعی سیاره سنگی حرکت کننده در مدار ستاره خود است و کارشناسان احتمال می‌دهند که به علت وجود آب در آن وجود حیات بیگانه در آن محرز خواهد بود.

کارشناسان اولین پارامتر تأثیرگذار در کشف حیات در یک سیاره بیگانه را یافت آب می‌دانند و در نظر دارند در اطلس تدوین شده سیارات و یا مناطقی از کهکشان را که در آن احتمال وجود آب می‌رود را مشخص کنند.

منبع :