اگر مغز سالمی می‌خواهید این رژیم را دنبال کنید

پژوهشی جدید نشان می‌دهد افرادی که رژیم مدیترانه‌ای غنی از میوه و سبزیجات، حبوبات، غلات سبوس‌دار و ماهی را دنبال می‌کنند مغز سالم‌تری نسبت به سایرین در سنین پیری خواهند داشت.

اگر مغز سالمی می‌خواهید این رژیم را دنبال کنید

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه اصفهان، محققان دانشگاه کلمبیا طی این پژوهش، مغز 674 نفر با میانگین 80 سال را با استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (ام‌آرآی) مورد بررسی قرار دادند.

نتایج نشان می‌داد، افرادی که رژیم مدیترانه‌ای را دنبال می‌کنند حجم مغزی بیشتر و همچنین ماده سفید و خاکستری بیشتری در مقایسه با افرادی که به طور مرتب رژیم مدیترانه‌ای مصرف نمی‌کنند، داشتند.

به گفته محققان، این نتایج از این حیث قابل اهمیت است که افراد می‌توانند به طور بالقوه با دنبال کردن رژیم غذایی سالم از کوچک شدن مغز و مشکلات مربوط به آن جلوگیری کنند.

اسکن‌های به دست آمده نشان می‌دهد مصرف بالای ماهی و کاهش مصرف گوشت که نمونه‌ای از رژیم مدیترانه‌ای است به طور عمده‌ای به افزایش حجم کلی ماده خاکستری مغز مرتبط بود.

این پژوهش در مجله Neurology منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب