کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 4 آبان 94

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است..یک سؤال، 5 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


من یک سال چهارمی هستم و به انجام تکالیف خود مقیدم. مشکل اصلی من فراموشی درس‌های سال‌های گذشته به‌ویژه سال دوم دبیرستان است. چگونه می‌توانم امیدوارتر باشم؟

پاسخ 1- برنامه‌ی راهبردی، برنامه‌ای هدفمند و متعادل است که اگر آن را برای رسیدن به هدفتان انتخاب کرده‌اید، مطمئن باشید به همه‌ی نیازهای‌تان از جمله مرور درس‌های سال دوم به موقع و در زمان مقتضی پاسخ داده می‌شود؛ پس نگرانی معنی ندارد. اهتمام در انجام تکالیف سال چهارم، نقطه‌ی قوت شماست. اجازه ندهید افکار مزاحم آن را کم‌رنگ کند. تعادل و تناسب و وضوح و شفافیت در برنامه‌ی مطالعاتی هر گونه نگرانی را برطرف و هر نیازی را مرتفع می‌کند به شرط آن‌که:

- به برنامه‌ی راهبردی آزمون‌ها اعتماد کنید.

- در تکمیل دفتر برنامه‌ریزی کوتاهی نکنید.

سارا شفافی

پاسخ 2- برنامه‌ی آزمون بهترین نقشه‌ی راه شماست. درس‌های سال دوم و سوم به چند طریق که یکی از آن‌ها زوج‌درس‌ها و یکی دیگر درس‌های الزامی پایه و پنجره‌های باز است، در طول سال مطالعه خواهد شد. با بالا بردن ساعت مطالعه تا حد مطلوب می‌توانید بخشی از وقت خود را در کنار درس‌ها و تکالیف مدرسه به مطالعه‌ی درس‌های پایه اختصاص دهید.

محمد کتابدار

پاسخ 3- برنامه‌ی راهبردی به شما آرامش خاطر می‌دهد؛ زیرا مسیر آینده را به‌خوبی برای شما ترسیم کرده است و آن‌چنان این مسیر روشن و واضح است که فردی متعهد همچون شما با اجرایی کردن آن و اضافه کردن برنامه‌ی شخصی به آن می‌توانید بهترین نتیجه را بگیرید.

سیدمحمد حسینی

پاسخ 4- بزرگ‌ترین عامل امیدواری رضایت از عملکرد خود است؛ اما چگونه؟ شما معجزه‌ی مرور را فراموش کرده‌اید. مرور، شیوه‌های مختلفی دارد. شما می‌توانید با تست‌زنی از سؤالات سال‌های گذشته و کتاب آبی قسمت اعظمی از مطالب و راهکارهای تستی را دوره کنید. یقیناً با تمرین و مرور مستمر و به وسیله‌ی ایستگاه‌های جبرانی آزمون‌ها مطالب فراموش‌شده، بازیابی می‌شوند.

بهادر جبلی

پاسخ 5- سؤال شما نشان می‌دهد که به برنامه‌ی مدرسه و انجام کارهای روزانه‌تان متعهد هستید. توجه داشته باشید که اگر شما با برنامه‌ی آزمون‌ها هماهنگ باشید تمام درس‌های کنکور را چند بار مطالعه و مرور خواهید کرد. چون منطق برنامه‌ی آزمون‌ها به گونه‌ای طراحی شده که مباحث مشترک با سال چهارم و سال‌های پایه هم‌زمان مطالعه می‌شوند