مرکز مشاوره و تندرستی دانشگاه لرستان راه‌اندازی می‌شود

مدیر تربیت بدنی دانشگاه لرستان گفت:مرکز مشاوره و تندرستی دانشگاه به منظور ارزیابی ساختار قامتی وترکیب بدنی دانشجویان ظرف هفته‌های آتی راه‎اندازی می‌شود.

مرکز مشاوره و تندرستی دانشگاه لرستان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، رحمتی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: در این مرکز، مشاوره‌های لازم برای رفع ناهنجاری‌های قامتی و ترکیب بدنی به دانشجویان ارائه می‌شود.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه لرستان یادآور شد: طبق ابلاغ وزارت علوم از چند سال پیش دانشگاه‌ها موظف شده‌اند برای ارزیابی ساختار قامتی وترکیب بدنی دانشجویان ورودی جدید مراکز مشاوره و تندرستی راه‎اندازی کنند.

رحمتی با بیان اینکه وضعیت جسمی و ساختار قامتی، با سلامتی جسمانی و روانی در ارتباط است، خاطرنشان کرد: وجود ناهنجاری‌های قامتی تاثیر نامطلوبی بر افراد جوان دارد به حدی که این موضوع می‌تواند اعتماد به نفس افراد را تحت تأثیر قرار دهد.

وی با اشاره به اینک سلامت اسکلتی در ارتباط با محیط پیرامون، عادات، فرهنگ و شغل ممکن است مدام تهدید شود، اضافه کرد: اطلاع کافی از وضعیت قامتی، موضوعی است که آشنایی با آن برای هر انسان ضرورت دارد چرا که نبودن شناخت و آموزش کافی و هم چنین کاهش تحرک در سنین پایین موجب شیوع ناهنجاری‌های قامتی در جامعه می‌شود

منبع :