چاپ 22 کتاب جدید برای دانش‌آموزان استثنایی

ا این افزایش بودجه در دولت تدبیر و امید توانستیم بخشی از مشکلات دانش آموزان با نیازهای ویژه را بر طرف کنیم.

چاپ 22 کتاب جدید برای دانش‌آموزان استثنایی

به گزارش سرویس آموزش و پرورش ایسنا،‌ مجید قدمی درسی امین جلسه شورای سازمان آموزش و پرورش استثنایی که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد ، اظهار کرد : 71 هزار و430 دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس خاص سازمان آموزش و پرورش استثنایی و 49 هزار 553 دانش آموز در طرح تلفیقی مشغول به تحصیل هستند .

وی افزود: این آمار در مقایسه با سال قبل و کاهش جمعیت دانش آموزی در مدارس خاص و افزایش جمعیت دانش آموزی در مدارس عادی نشان می دهد که سازمان آموزش و پرورش استثنایی در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین حرکت کرده است .

قدمی تصریح کرد : در بین گروه های هفتگانه دانش آموزی مدارس با نیازهای ویژه ، کم بینا و کم شنوا کمترین جمعیت و دانش آموزان عقب مانده ذهنی بیشترین جمعیت دانش آموزی مدارس سازمان آموزش و پرورش استثنایی را تشکیل می دهند .

وی از اجرای الکترونیک طرح سنجش سلامت کودکان در سال تحصیلی جاری خبرداد و افزود : با اجرای این طرح قریب به 800 میلیون تومان بابت صرفه جویی در کاغذ و نیروی انسانی صرفه جویی شد و گزارشات این طرح چند ماه زودتر از حالت سنتی آن استخراج و به بهره برداری رسید .

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ادامه داد: این طرح همچنان در حال برگزاری است چون دانش آموزانی در شروع این طرح با مشکلات خاصی مواجه بودند که برای درمان خود به کانون های تخصصی ارجاع شدند .

وی با اشاره به طرح سنجش سلامت در سال تحصیلی جاری ، خاطر نشان کرد : 27 هزار و 265 دانش آموز با بهره هوشی بین 70 تا 90 به عنوان دیرآموز تشخیص داده شده اند .


چاپ 22عنوان کتاب جدید برای دانش آموزان استثنایی

وی از چاپ 22عنوان کتاب جدید برای دانش آموزان مدارس سازمان خبرداد و گفت : 13 عنوان برای سال تحصیلی جاری و 9 عنوان برای سال تحصیلی آینده در نظرگرفته شده است .

قدمی از درخشش دانش آموزان با نیازهای ویژه در کنکور سراسری دانشگاه ها خبر داد و اظهار کرد : در کنکور امسال چهار رتبه 2 رقمی ، 9 رتبه 3 رقمی در مجموع 300 دانش آموز این مدارس، بدون استفاده از سهیمه های اختصاصی برگزیده دانشگاه های کشور شدند .

براساس گزارش سایت وزارت آموزش و پرورش، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با تاکید بر آموزش نیروهای شاغل در مدارس خاص سازمان ، تصریح کرد : از سال 93 تا کنون دوره های ضمن خدمت برگزار کردیم به طوری که 46 هزار و 480 نفر ساعت آموزشی کادر آموزشی این مدارس ارائه شده است.

منبع :

خرید کتاب