بهترین راه در امان ماندن از آنفلوآنزای فصلی

با مطلوب کردن شرایط محیط و خوردن مواد غذایی مناسب می‌توان از آنفلوآنزای فصلی درامان ماند و یا در صورت بروز علائم آنها را به حداقل رساند.

بهترین راه در امان ماندن از آنفلوآنزای فصلیدکتر فرهاد دانیار پزشک عمومی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص در امان ماندن از آنفلوآنزای فصلی گفت: شرایط محیطی هم می‌تواند در پخش میکروب موثر باشد، به همین منظور بهتر است پنجره‌ای را باز کنید تا هوا جریان پیدا کند و استفاده از دستگاه بخور نیز می‌تواند بسیار مفید واقع شود چراکه هوای خشک باعث می‌شود گلودرد و سرفه های دردناک ‌بدتر شود.

وی در ادامه گفت: خوردن قارچ می‌تواند به عنوان یک تقویت کننده سیستم ایمنی، بدنتان را مقاوم کند. مصرف قرص روی هم بسیار مفید است چراکه زینک ماده معدنی ضروری برای سلول های ایمنی بدن است و باعث می‌شود طول علائم سرماخوردگی کم شود.

وی در ادامه افزود: می‌توانید از عسل هم به عنوان ضد‌ میکروب و ‌تسکین گلودرد استفاده کنید و چنانچه دچار گرفتگی شدید بینی شدید، می‌توانید از ادویه‌های تند برای تمیز شدن سینوس ها استفاده کنید چراکه آب‌ریزش ‌از بینی و چشم گرفتگی ها را باز می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد:چنانچه در مراحل اولیه اقدامات فوق انجام شد و بیمار بهبود نیافت حتما به پزشک مراجعه کند تا بیمار دچار شرایط حاد نشود و علائم شدیدتر نشود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب