رمز موفقیت در آزمون ورودی تیزهوشان

اگر شما هم جزء دانش‌آموزانی هستید که تمایل دارید در آزمون‌های ورودی تیزهوشان شرکت کنید توصیه می‌کنم به نکته‌های زیر توجه کنید.

رمز موفقیت در آزمون ورودی تیزهوشان

اگر شما هم جزء دانش‌آموزانی هستید که تمایل دارید در آزمون‌های ورودی تیزهوشان شرکت کنید توصیه می‌کنم به نکته‌های زیر توجه کنید:

1- از همین امروز درس خواندن را شروع کنید تا از رقیبان پیشی بگیرید. آنان که فردا آغاز می‌کنند یک روز از شما عقب‌ترند.

2- اعتمادبه‌نفس داشته باشید. همه‌ی ما می‌توانیم یک استعداد درخشان باشیم. هوش، استعداد و میل به پیشرفت در همه‌ی ما وجود دارد. تفاوت ما در میزان تلاشمان است؛ پس با اعتمادبه‌نفس تلاش کنید تا به موفقیت برسید.

3- با هدف تلاش کنید. اگر هدف مشخصی داشته باشید (قبولی در آزمون ورودی تیزهوشان) تلاش شما چندین برابر خواهد شد و خستگی‌ناپذیر می‌شوید.

4- به علوم و ریاضی توجه ویژه داشته باشید. این دو درس می‌توانند نتیجه‌ی آزمون را به نفع شما تغییر دهند. تلاش کنید تا نمره‌ی تراز ریاضی و علوم شما به بالای 7000 برسد.

- نحوه‌ی مطالعه‌ی ریاضی و علوم:

قبل از هر چیز باید بر این نکته تأکید کرد که  توجه دقیق به تدریس معلم در کلاس درس در موفقیت شما مؤثر است. علوم و ریاضی باید عمقی و کامل خوانده شوند. اجازه ندهید نکته‌ای از دید شما پنهان بماند. برای تثبیت مطالب در ذهن می‌توان پس از مطالعه‌ی درس‌ها به بررسی پرسش‌ها و تمرینات پرداخت. در این دو درس، تست زدن را فراموش نکنید. مطالعه‌ی تشریحی و استفاده از کتاب‌های کار و تست‌زنی باید گام به گام در کنار هم باشند.

- کتاب‌های تستدر علوم و ریاضی می‌توانند پلکان پیشرفت و ترقی شما باشند که درک شما را از درس بالا برده و شما را برای تست زدن در آزمون‌ها آماده کنند.

- فارسی و هدیه‌های آسمان را هم فراموش نکنید. بیش‌تر دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی با شیوه‌ی پاسخ به سؤالات تستی در این دو درس آشنایی ندارند؛ بنابراین بررسی سؤالات تستی و استفاده از کتاب تیزهوشان از اهمیت بالایی برخوردار است.

- بابرنامه درس بخوانید و تلاش کنید. برنامه‌ی مناسب امکان استراحت و درس خواندن را در کنار یکدیگر به شما می‌دهد.

- با استفاده از دفتر برنامه‌ریزی رقابت شیرینی با خودتان خواهید داشت و می‌توانید ساعات مطالعه‌تان را افزایش دهید.

با استفاده از دفتر برنامه‌ریزی و ثبت برنامه‌ی مطالعاتی، مطالعه‌ی هدفمند خواهید داشت و می‌توانید از میزان پیشرفت خود در هر  روز مطلع شوید و ساعات مطالعه‌تان را افزایش دهید.