اهمیت تشریحی خواندن برای هفتمی‌ها

ابتدا به بررسی مختصر مبحثی از درس مورد نظر بپردازید تا دید کلی راجع به موضوع مورد نظر و بخش‌های اصلی آن داشته باشید.

اهمیت تشریحی خواندن برای هفتمی‌ها

هفتمی‌ها در مقطع جدید با تغییراتی نسبت به سال قبل روبه‌رو هستند که از جمله‌ی آن‌ها نمرات درسی‌شان است که از حالت توصیفی خارج شده و برای هر درس نمره‌ای از بازه‌ی 0 تا 20 تعلق خواهد گرفت. به همین دلیل شما دانش‌آموزان هفتمی نباید تشریحی خواندن را نادیده بگیرید تا بتوانید بارم مربوط به هر سؤال را در ارزش‌یابی مستمر کلاسی و امتحانات ترم به طور کامل دریافت کنید. بدین منظور لازم است تا توجه بیش‌تری برای به‌خاطرسپاری و یادآوری مطالب درسی داشته باشید. برای این‌که بتوانید نتایج بهتری کسب کنید لازم است تا روش‌های پیشنهادی زیر را به کار بگیرید.

ابتدا به بررسی مختصر مبحثی از درس مورد نظر بپردازید تا دید کلی راجع به موضوع مورد نظر و بخش‌های اصلی آن داشته باشید.

سپس محتوای درسی را عمیق و دقیق بخوانید. سعی کنید با خط کشیدن زیر مطالب کلیدی و یادداشت‌برداری، تمام نکات مورد نظر را فرا بگیرید.

پس از تسلط بر متن کتاب درسی سعی کنید مطالب را برای خود یادآوری کنید و به مرور و تکرار فعالانه‌ی مطالب درسی بپردازید. این کار باعث می‌شود بدانید چه اندازه مطالب را خوب و عمیق آموخته‌اید و کدام قسمت‌ها را خوب نیاموخته‌اید.

پس از اطمینان از تسلط کامل بر مباحث درسی، برای تمرین و تکرار بیش‌تر و آشنایی با تیپ سؤالات به حل تمرینات کتاب کار و کتاب پرتکرار بپردازید و اشکالات خود را برطرف کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
سنت های الهی از دین و زندگی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس عمومی چهارم دبیرستان)
دبیر : محمد رضایی بقا