بعد از مهرماه (3)

به‌هم‌پیوستگی آزمون‌های کانون در فصل مشترک پایان پروژه‌ی تابستان و آغاز پروژه‌های هشت‌گانه‌ی سال تحصیلی، نمودِ دقیق‌تر و روشن‌تری دارد.

بعد از مهرماه (3)

به‌هم‌پیوستگی آزمون‌های کانون در فصل مشترک پایان پروژه‌ی تابستان و آغاز پروژه‌های هشت‌گانه‌ی سال تحصیلی، نمودِ دقیق‌تر و روشن‌تری دارد. تک‌آزمون پروژه‌ی اول می‌خواهد که با برداشت تمام آن‌چه از گذشته‌ی موفقتان آموخته‌اید وارد سال تحصیلی جدید شوید. پس از حضور در آزمون 10 مهر و بررسی ریزبینانه‌ی نتایج این آزمون، اکنون باید به تأثیر آن در بخش‌های مشترک برنامه‌ی راهبردی با آزمون 10 مهر پرداخت.

آن بخش از برنامه‌ی راهبردی که به مطالعه و بازیابی درس‌های سال‌های گذشته مربوط می‌شود با آزمون دهم مهرماه در یک ارتباط منطقی قرار دارد. اگر در آزمون‌های تابستان حضور داشته‌اید، نتیجه‌ی آزمون 10 مهر بیانگر میزان موفقیت شما در مرور و تکمیل مباحث درس‌های نگاه به گذشته است و اگر از ابتدای سال تحصیلی به آزمون‌های کانون اضافه شده باشید، نتیجه‌ی آزمون 10 مهر بیانگر سطح علمی شما در مباحث درس‌های پایه است.

با شروع پروژه‌ی دوم برنامه‌ی راهبردی، تقسیم مطالعاتی بین مباحث سال چهارم و سال‌های پایه آغاز می‌شود. برنامه‌ریزی مطالعاتی شما با تأثیرپذیری از این نوع تقسیم مطالعاتی بین دو بخش اصلی برنامه‌ یعنی درس‌های پایه و درس‌های سال چهارم طراحی و بعد شخصی‌سازی می‌شود.

با توجه به گذشت زمان از تدریس مباحث درس‌های پایه، این نتیجه‌ی آزمون دهم مهرماه است که برای تعیین میزان مطالب یادآوری‌شده به کمکتان خواهد آمد. تحلیل آزمون دهم مهرماه مشخص‌کننده‌ی کلی سرفصل‌های مطالعاتی در بخش درس‌های پایه است. بعد از آزمون دهم مهرماه باید یک تحلیل آزمون جامع و مبحثی انجام دهید. پیشنهاد می‌کنیم که برای موفقیت بیش‌تر در مطالعه‌ی زوج‌کتاب‌ها، مباحث چالش‌برانگیز تمام درس‌ها را به ترتیب اولویت میزان تسلط خودتان یادداشت کنید. این یادداشت‌برداری تیزهوشانه به‌زودی برگ برنده‌ی تسلط بر 60 درصد مباحث کنکور خواهد شد.