بعد از مهرماه (1)

نتیجه‌ی آزمون‌های مهرماه، یک جهت‌دهنده‌ی چندجانبه به فعالیت‌های آموزشی شماست.

بعد از مهرماه (1)

نتیجه‌ی آزمون‌های مهرماه، یک جهت‌دهنده‌ی چندجانبه به فعالیت‌های آموزشی شماست. دلیل اهمیت نتیجه‌ی این آزمون در عملکرد تحصیلی‌تان را باید در منطق این آزمون جست‌وجو کنید؛ آزمونی که جمع‌بندی تابستان، تعیین سطح ابتدای سال تحصیلی و بزرگ‌ترین مشاور برای موفقیت در درس‌های پایه است.

وقتی آزمون 25 تیرماه امسال، اولین آزمون سال تحصیلی 95-94 را پشت سر گذاشتید، شرایط کاملاً متفاوتی نسبت به امروز داشتید. تعیین سطح ابتدای تابستان در فاصله‌ی نسبتاً کوتاهی از امتحانات خرداد، بر اساس درس‌های سال تحصیلی گذشته انجام شد. نتیجه‌ی این آزمون، هم بیانگر میزان تثبیت مطالب در محکِ بازیابی جامعی همچون آزمون 25 تیر بود و هم یک چراغ راهنما برای آن بخش از مطالعات نگاه به گذشته که با هدف تکامل انجام می‌شد. نتیجه‌ی این آزمون بهترین ابزار برای دانش‌آموزان سخت‌کوشی بود که هدفشان از شرکت در آزمون‌های تابستان تبدیل کردن یادگیری‌های ناقص به کامل بود. در طول آزمون‌های بعدیِ این پروژه، هر بار 20 درصد مطالب سال تحصیلی قبل را بررسی کردید تا هدف ارزشمند تابستانی‌تان نزدیک و نزدیک‌تر شود.

نتیجه‌ی آزمون 10 مهر و 24 مهرماه یک ارزیاب ویژه از عملکرد 70 روزه‌ی شما در پروژه‌ی تابستان و آغاز سال تحصیلی است. این‌که چه اختلاف ترازی نسبت به آزمون 25 تیر و آزمون‌های مردادماه داشته باشید معیار مناسبی از میزان پیشرفت در دوره‌ی تابستان است. هم‌چنین، نحوه‌ی تغییر وضعیت درس‌ها در این دو آزمون بیانگر میزان موفقیت شما در همان اصل «تبدیل یادگیری ناقص به کامل» خواهد بود.

اکنون شما در نقطه‌ای از سال تحصیلی قرار دارید که باید آرام آرام تعریف‌هایی شخصی از موفقیت ارائه دهید و در پیشبرد و ارتقای همین تعاریف، نهایت سخت‌کوشی خود را به نمایش بگذارید.