خاطره‌انگیزترین پاییز زندگی

فصل بازگشایی مدارس یعنی پاییز هم از راه رسید و دانش‌آموزان هم کیف و کتاب‌های خود را برداشتند و از منزل به سمت مدارس خود رفتند.

خاطره‌انگیزترین پاییز زندگی

فصل بازگشایی مدارس یعنی پاییز هم از راه رسید و دانش‌آموزان هم کیف و کتاب‌های خود را برداشتند و از منزل به سمت مدارس خود رفتند. این مسیر و اتفاق برای خیلی‌ها تکراری است، اما برای دو دسته از دانش‌آموزان بسیار خاطره‌انگیز و مهم خواهد بود. دسته‌ی اول دانش‌آموزان پایه‌ی اول دبستان که تازه قدم در راه یادگیری علم و دانش گذاشته‌اند و همه چیز برای آن‌ها جالب و جدید خواهد بود و راهی طولانی برای فراگیری علم و دانش پیش رو خواهند داشت.

دسته‌ی دوم، دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی و سال آخر هنرستان هستند که می‌خواهند نتیجه‌ی دوازده سال یادگیری و تلاش و کوشش خود را ببینند و آینده‌ی خود را امسال با یک کنکور عالی و انتخاب رشته‌ی خوب تضمین کنند. امسال برای آن‌ها سال سرنوشت است و با مدرسه خداحافظی می‌کنند و وارد دانشگاه خواهند شد.

دانش‌آموزان عزیز! مهم نیست که دانش‌آموز چه پایه‌ای هستید و در چه مقطعی تحصیل می‌کنید. مهم این است که شما آینده‌‌سازان کشور عزیزمان ایران هستید و باید با اکسیر دانایی و توانایی مرزهای جدید علم و دانش و پژوهش را درنوردید و با پیوند علم و ایمان، قله‌های رفیع بهروزی و پیروزی و کامیابی را فتح کنید و با گام‌های مصمم و استوار، ایران جاوید را سرافراز و سربلند سازید.