طراحی فرمول بومی سنجش درصد چربی افراد در لرستان

مدیر تربیت بدنی دانشگاه لرستان از طراحی فرمول بومی سنجش درصد چربی افراد در این دانشگاه خبر داد.

طراحی فرمول بومی سنجش درصد چربی افراد در لرستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی لرستان، «رحمتی» در این باره افزود: فرمول بومی سنجش درصد چربی با استفاده از دستگاه هیدرودنسیومتری توسط غلامرضا حیدری دانشجوی مقطع کارشناسی رشته تربیت بدنی دانشگاه طراحی شد.

وی اظهار کرد: در مقایسه این فرمول با فرمول‎های اروپایی مشخص شد که فرمول‌های اروپایی یا ۹۰ درصد چربی ایرانی‌ها را بیشتر و یا کمتر نشان می‎دهند و در واقع می‎توان گفت که این فرمول‎‏ها از خطای بالایی برخوردارند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه لرستان با بیان اینکه برای سنجش درصد چربی بدن براساس یکی از این فرمول‎ها ابتدا وزن فرد در خشکی و بعد با استفاده از دستگاه هیدرودنسیومتری در زیر آب اندازه‎گیری می‎شود، تصریح کرد: پس از این اقدام چگالی بدن فرد از طریق فرمول قوطه‎وری زیر آب به‎دست می‎آید که در این مرحله هرچه چربی بدن بالاتر باشد چگالی بدن کمتر می‌شود.

رحمتی اضافه کرد: تاکنون شش فرمول جدید سنجش درصد چربی بدن با استفاده از مخزن هیدرودنسیومتری ساخته شده در دانشگاه لرستان توسط دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه ارائه شده است.

وی بیان کرد: مخزن هیدرودنسیومتری دستگاهی است که با استفاده از آن درصد چربی بافت عضلانی و درصد چربی بافت زیرپوستی اندازه‌گیری می‎شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب