مشوق فرزندتان باشید

یکی از عوامل اصلی در تحصیل دانش‌آموزان نقش اولیا در درس خواندن آن‌هاست.

مشوق فرزندتان باشید

شنیدن این جمله که «فرزندم! برنامه‌ریزی درسی مناسب داشته باش و وقتت را صرف درس خواندن و مطالعه کن تا بتوانی موفق شوی و آینده‌ی درخشانی را برای خودت رقم بزنی» از زبان پدر و مادر به دانش‌آموزانشان چه زیباست و چه احساس دلپذیری به دانش‌آموزان می‌دهد. گویا کسی به فکر درس و تحصیل آن‌هاست و آینده‌ی آن‌ها برای‌شان مهم است.

یکی از عوامل اصلی در تحصیل دانش‌آموزان نقش اولیا در درس خواندن آن‌هاست. گاهی خانواده‌ها برخلاف میل باطنی به دلایل بسیار زیادی مثل نداشتن وقت کافی، درگیری کاری و ذهنی و... از توجه به تحصیل فرزندانشان بازمی‌مانند؛ اما میزان حضور و توجه آن‌ها در منزل به درس خواندن و برنامه‌ریزی درسی دانش‌آموزشان می‌تواند یکی از عوامل موفقیت فرزندشان در تحصیل باشد.

توصیه می‌شود تا جایی که می‌توانند با دانش‌آموزان خود هر چند کوتاه ولی مفید در طول هفته در مورد برنامه‌ریزی درسی و زمان مطالعه و ایام امتحاناتشان گفت‌وگو کنند، تمرین‌های آن‌ها را هر چند وقت یک‌بار بررسی کنند یا از آن‌ها بخواهند که برنامه و راهکارهای درسی‌شان را برای آن‌ها توضیح دهند.

همین که فرزندتان بداند که شما به درس خواندن و یادگیری او اهمیت می‌دهید می‌تواند یک عامل مثبت در تلاش بهتر آن‌ها برای رسیدن به موفقیت باشد.

توجه به میوه‌های زندگی‌تان را جزء یکی از اصلی‌ترین کارهای روزمره‌ی خود قرار دهید.