پیروزی ارزشمند آرسنال برابر بایرن

آرسنال در دیداری خانگی توانست مقابل بایرن مونیخ به پیروزی 2-0 برسد و امیدهایش برای صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان زنده نگه دارد.

پیروزی ارزشمند آرسنال برابر بایرن

به گزارش "ورزش سه"، توپچی ها که برای زنده نگه داشتن امیدهای صعود، به پیروزی در این دیدار نیاز داشتند، در نهایت با دو گل الیویه ژیرو و مسوت اوزیل در دقایق پایانی، به سه امتیاز حساس این دیدار رسیدند.

در ابتدای بازی خط دفاعی بایرن متزلزل نشان می‌داد که موجب شد گواردیولا دقیقه5 بواتنگ را به کنار زمین فرا بخواند. با این اوصاف نخستین موقعیت گلزنی این مسابقه برای بایرنی‌ها پدید آمد. دقیقه 11 مولر توپ را به تیاگو رساند و این بازیکن در نقطه پنالتی رو در روی پتر چک قرار گرفت اما این دروازه‌بان باتجربه با واکنشی عالی مانع از گل خوردن تیمش شد. 

با این حال در ادامه کار واکنش‌های ناقص او موجب شد کرنرهای متعددی نصیب شاگردان گواردیولا شود. آلمانی‌ها در این نیمه مالکیت بیشتری بر توپ و میدان داشتند اما این آرسنال بود که خطرناک‌تر ظاهر می‌شد و بیشتر فشار می‌آورد و تا پایان نیمه اول هفت موقعیت ایجاد کرد، اما هیچکدام خطر لازم را نداشت و به جایی نرسید. با شروع نیمه دوم سانچز توپ را در محوطه جریمه خودی با دست لمس کرد اما داور این صحنه را پنالتی تشخیص نداد. 

در ادامه باز هم باواریایی‌ها توپ را در اختیار داشتند. و آرسنالی‌ها مترصد استفاده از ضدحملات بودند. آنها بالاخره دقیقه 77 به گل رسیدند. الیویه ژیرو که سه دقیقه بیشتر از به میدان نیامدنش نمی‌گذشت موفق شد ضربه آزادی که سانتی کازورلا ارسال کرد را وارد دروازه نویر کند. 

بعد از این گل بایرن برای جبران به آب و آتش زد اما نمی‌توانست راهی برای نفوذ به دروازه پتر چک پیدا کند. آرسنال به خوبی توانسته بود مانع جولان دادن تیم حریف در موقعیت‌های خطرناک شود. توپچی‌ها دقیقه نود هم روی یک ضد حمله که بیرین ترتیب داد، توسط مسوت اوزیل به گل دوم برسند و در نهایت با نتیجه 2 بر 0 حریف قدرتمند خود را با شکست بدرقه کنند.

منبع :