مهارت بازیابی درس‌ها

چرا کنکور برای برخی داوطلبان سخت به نظر می‌رسد؟

مهارت بازیابی درس‌ها

چرا کنکور برای برخی داوطلبان سخت به نظر می‌رسد؟

چرا برخی داوطلبان که مطالعه‌ی خوبی هم داشتند در آزمون‌ها نتیجه‌ی دلخواه کسب نمی‌کنند؟

نگرانی که بعضی از داوطلبان کنکوری دارند به دلیل این موضوع است که باید حجم بالایی از کتاب‌ها را در یک روز و در مدت 4 ساعت امتحان دهند. حال اگر ریزتر به قضیه نگاه کنیم متوجه آن می‌شویم که افرادی که قدرت بازیابی بهتری داشته باشند در کنکور موفق‌تر هستند. این قدرت بازیابی یک مهارت است که ما باید آن را تقویت کنیم؛ اما برای تقویت این مهارت چه کنیم؟

به دلیل این‌که کنکور سراسری یک آزمون جامع است، باید در آزمون‌های برنامه‌ای کانون، در کنار سایر مهارت‌ها این مهارت را نیز تقویت کنید؛ یعنی مطالبی را که در طول دو هفته مطالعه کرده‌اید در جلسه‌ی آزمون بازیابی کنید؛ زیرا بهترین زمان برای مرور مطالب، جلسه‌ی آزمون است. سعی کنید در طول آزمون‌هایی که شرکت می‌کنید این مهارت را بهبود بخشید تا وقتی به کنکور سراسری رسیدید از مهارت بازیابی بالایی برخوردار شده باشید و بتوانید زحمتی که در طول سال‌های تحصیل کشیده‌اید و مطالبی را که خوانده‌اید به یاد آورید و در کنکور سراسری، بهترین نتیجه‌ی ممکن را کسب کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب