تأثیر میزان خواب بر یادگیری

در جوامع امروزی وجود ابزارهای الکترونیکی جدید و گوناگونی که در اختیار بچه‌ها قرار داده شده است باعث اختلال در میزان ساعت خواب آن‌ها شده است.

در جوامع امروزی وجود ابزارهای الکترونیکی جدید و گوناگونی که در اختیار بچه‌ها قرار داده شده است باعث اختلال در میزان ساعت خواب آن‌ها شده است.

دانشمندان تحقیقات بسیار مختلفی در خصوص ارتباط بین ساعت خواب بچه‌ها و میزان یادگیری آن‌ها انجام داده‌اند و تقریباً همگی به یک نتیجه‌ی مثبت و یکسان دست پیدا کرده‌اند که کاهش ساعت خواب یا حتی دیر خوابیدن تأثیر مستقیمی در کاهش سطح یادگیری دانش‌آموزان خواهد داشت؛ زیرا با کاهش ساعت خواب تنظیم طبیعی دستگاه‌های بدن به هم خورده و نظم خود را از دست می‌دهند؛ درنتیجه باعث می‌شود توانایی مغز در یادگیری مطالب کاهش پیدا کند.

لازمه‌ی کنترل ساعت خواب دانش‌آموزان، همکاری اولیا با آن‌هاست؛ مثلاً تعیین ساعت دقیق برای زمان خواب، تعیین زمان استفاده از وسایل بازی مانند گوشی، لپ‌تاپ و تعیین زمان مناسب با توجه به حجم درس‌ها برای مطالعه‌ی به موقع؛ درنتیجه با برنامه‌ریزی اولیا و همکاری دانش‌آموزان، آن‌ها خواهند توانست ساعت خواب خود را تنظیم کرده و به موقع بخوابند و در زمان مدرسه میزان یادگیری خود را به حداکثر ممکن برسانند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب