آزمون‌های ابتدای سال، اولین قطعه از پازل هدف

در ابتدای سال تحصیلی بیاموزیم که برای هر کاری نیاز به برنامه‌ریزی داریم. برنامه‌ی راهبردی، برنامه‌ی اصلی و تعیین‌کننده‌ی ماست؛ اما لازم است تا این برنامه را برای خودمان شخصی‌سازی کنیم.

آزمون‌های ابتدای سال، اولین قطعه از پازل هدف

دانش‌آموزان هدفمند و پرتلاش!

چند وقتی است که چشم‌مان بر برگ‌های زرین و آفتاب پاییزی روشن شده است. سال نو تحصیلی را در کنار هم آغاز کرده‌ایم و هر کدام در فکر خود هدف‌های زیبایی ترسیم کرده‌ایم.

ما کانونی هستیم و این روزها با دقت و توجه فراوان مشغول مطالعه برای آزمون‌های ابتدای سال هستیم. چه خوب است که نکاتی را که برای این آزمون لازم است به آن توجه ویژه داشته باشیم، با هم مرور کنیم:

1. در ابتدای سال تحصیلی بیاموزیم که برای هر کاری نیاز به برنامه‌ریزی داریم. برنامه‌ی راهبردی، برنامه‌ی اصلی و تعیین‌کننده‌ی ماست؛ اما لازم است تا این برنامه را برای خودمان شخصی‌سازی کنیم و پیش از شروع کارهای روزانه‌ی خود، بدانیم که امروز چه بخشی از این برنامه را مطالعه خواهیم کرد.

2. دفتر برنامه‌ریزی جزء جدانشدنیِ تلاش و مطالعه‌ی ماست. هر روز باید این دفتر را به‌دقت تکمیل کنیم تا بتوانیم بهتر خودمان را بشناسیم و نقاط مثبت کارمان را روزبه‌روز بیش‌تر کنیم. این دفتر منبع اعتمادبه‌نفس برای ماست و با دیدنِ آن و ساعت‌هایی که تلاش کردیم و پیشرفتی که داشتیم، بی‌اندازه انرژی مثبت می‌گیریم.

3. آزمون 24 مهر، اولین قطعه از پازلِ هدف بود و با گذشت هر آزمون، رفته رفته این پازل تکمیل می‌شود و تصویر شگفت‌انگیز اهداف ما، نمایان می‌شود. پس بهتر است برنامه‌ی راهبردی را با دقت و کامل مطالعه کنیم تا اولین قطعه را در جای مناسب خود قرار داده باشیم.

4. یادمان باشد که یکی از عوامل اصلی موفقیت، مطالعه‌ی درس هر روز در همان روز است. از همین ابتدای سال، این مطلب را همواره به یاد داشته باشیم و تمام تلاش خود را برای پایبندی به این موضوع بکنیم. به زودی شاهد نتایج فوق‌العاده‌ی این روش خواهیم بود.

5. بهتر است هر روز قبل از شروع مطالعه‌ی مطالب جدید، دقایقی را به مرور مطالبِ قبلی اختصاص دهیم. کار نیکو کردن از پر کردن است. مرور و تمرین و تکرار، همه‌ی مباحث را برای‌مان سهل و آسان می‌کند. بهتر است روش‌های ساده اما صحیح را امتحان کنید.

اگر شما هم روش مؤثر و منحصربه‌فردی برای افزایش یادگیری دارید بسیار عالی است اگر آن را در اختیار همه‌ی دوستان خود قرار دهید.