چاقی باعث نابودی هوش می‌شود

آلزایمر در اثر عدم فعالیت، چاقی و فشار خون به وجود می‌اید و این بیماری درمان قطعی ندارد.

چاقی باعث نابودی هوش می‌شود

دکتر معتمد متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به آلزایمر اظهار داشت: آلزایمر در واقع یک نوع اختلال در فعالیت‌های سیستم عصبی است که به صورت اختلال در حافظه خود را نشان می‌دهد و به اصطلاح پزشکی به آن رمانس یا زوال عقل می‌گویند.

وی بیان کرد: این بیماری شایع در تمام دنیا در مرد و زن دیده شده و این مریضی بیشتر در افراد بالای 65سال بروز می‌کند و از هر 10نفر متاسفانه یک نفر به آن گرفتار می‌شود و هر چه سن بالا باشد شیوع این زوال عقلی بیشتراست.

این متخصص ابراز داشت: مهم ترین عامل این بیماری ژنتیک، مسائل ارثی و فامیلی بوده و مسائلی چون آب و هوا، نوع تغذیه، آلودگی هوا فاکتورهایی هستند که در به وجود آمدن این بیماری نقش موثر دارند.

معتمدی ادامه داد: انسان برای پیشگیری از گرفتاری در دام این بیماری باید مرتبا چربی خون، فشار خون را کنترل و عادات نامناسب همچون مصرف دخانیات و الکل را کنار بگذارد.

این متخصص عنوان کرد: آلزایمر درمان قطعی ندارد اما یک سری دارو هایی از گسترش سریع این بیماری جلوگیری کرده و روند پیشرفت آن را کند می‌کند.

وی در پایان گفت: در نوع پیشرفته این بیماری، فرد دچار عفونت های ادراری، زخم بستر و مشکلات ریوی شده و باعث می‌شود که فرد تمام توانایی خود را از دست بدهد.

منبع :