5.5 میلیون دانش آموز در المپیاد دانش آموزی کشور شرکت می‌کنند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال المپیادهای درون مدرسه ای در کشور با مشارکت و همکاری 5.5 میلیون دانش آموز اجرا می‌شود.

5.5 میلیون دانش آموز در المپیاد دانش آموزی کشور شرکت می‌کنند

مهرزاد حمیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه افزود: ورزش حق همه دانش آموزان است و ما نباید فعالیت های خودمان را محدود به تعداد اندکی از دانش آموز کنیم چرا که درس تربیت بدنی محور فعالیت های ماست.

وی اظهار کرد: پیش بینی می شود در سال جاری چهار میلیون دانش آموز در المپیادهای درون مدرسه ای حضور یافته و 1.5 میلیون دانش آموز نیز در مسابقات این المپیادها مشارکت کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: پارسال برای اجرای المپیادهای درون مدرسه ای 50 میلیارد ریال کمک اولیه اعطا شد و به جز این رقم اعتباری منابع مشارکتی هم در این باره یاریگر آموزش و پرورش بود.

حمیدی بیان کرد: فعالیت های معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با هدف پرورش نسل در سال تحصیلی جاری تعریف شده است.

وی درباره ورزش صبحگاهی در مدارس نیز گفت: با پوشش دهی قریب به اتفاق مدارس از 10 آبان ماه این طرح را اجرا می کنیم و در صدد هستیم تا کلیه مدارس این طرح را اجرا کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امسال آموزش گسترده معلمان ورزش را مد نظر داریم و درصدد هستیم تا انجمن های علمی معلمان تربیت بدنی را تشکیل دهیم و دانشجویان دوره دکتری و معلمان مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این انجمن ها پذیرفته شوند.

وی درباره کانون های ورزشی نیز گفت: برنامه کانون های ورزشی به استان ها ابلاغ شده که در هشت هزار کانون درون مدرسه ای و سه هزار کانون برون مدرسه ای به اجرا در می آید.

حمیدی اظهار کرد: طرح مدرسه قهرمان نیز طرحی همردیف این طرح است که در برخی مناطق به صورت آزمایشی اجرا می شود و بر اساس آن اگر تیمی از یک مدرسه قهرمان شد ، با نام خود مدرسه به مسابقات سطح بالای استانی و کشوری اعزام می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: در زمینه مدارس تخصصی ورزشی نیز 196 مدرسه پیش بینی شده و انجمن های علمی نیز در حال شکل گیری است.

وی اضافه کرد: بحث امنیت غذایی و رسیدگی به امور بوفه های مدارس در دستور کار قرار دارد و گروه آموزش غذای سالم نیز به زودی در استان ها برای آموزش دانش آموزان و فروشندگان مدرسه تشکیل می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش روز یکشنبه برای شرکت در همایش تربیت بدنی و ورزش مدارس به ارومیه سفر کرد.

این همایش به مدت دو روز در ارومیه برگزار می شود

منبع :

خرید کتاب