سرطان ناشی از ظروف یکبار مصرف در همین نزدیکی است

ظروف یکبار مصرف با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد که بهتر است با رعایت نکات لازم، از مبتلا شدن به بیماری‌های ناشی از آن جلوگیری کرد.

سرطان ناشی از ظروف یکبار مصرف در همین نزدیکی است

دکتر مرتضی صفوی متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل محرم و استفاده از ظروف یکبار مصرف باید نکات لازم در خصوص استفاده از آن را رعایت کرد. رعایت نکات ایمنی استفاده از این ظروف، به خصوص در ماه محرم جز ضروری‌ترین موارد برای حفظ سلامتی است.

وی اظهار داشت: ظروف شفاف از پلی استایرلن تشکیل شده است و به محض اینکه در معرض حرارت قرار بگیرد، این مواد درون ظرف آزاد شده که طی فرآیندی باعث ایجاد بیماری سرطان می‌شود زیرا این مواد نمی‌توانند حرارت را تحمل کنند و عدم تحمل حرارت باعث ایجاد فرآیندی خاص می‌شود که مواد مضری را به وجود می‌آورد.

وی تأکید کرد: می‌توان از ظروفی استفاده کرد که جنس آنها از مقوا و یا پلاستیک باشد و یا می‌توان از ظروفی استفاده کرد که جنس‌شان متناسب با غذا است مانند ظروفی که از نشاسته تهیه شده‌اند که ضرری برای بدن نخواهند داشت.

وی در پایان گفت: پس از استفاده از ظروف یکبار مصرف، آنها را بشکنید تا مجددا مورد استفاده قرار نگیرد زیرا در برخی موارد، افرادی سودجو بدون توجه به عواقب و تأثیرات سوء‌  این کار بر سلامت مردم، دست به چنین کاری می‌زنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
دینامیک از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : شهاب الدین هاشمی