دستاورد حضور در کانون برای رتبه‌های زیر 10 کنکور ریاضی 94

رتبه‌های تک‌رقمی کنکور 1394 رشته‌ی ریاضی از چه سالی به کانون آمدند و چه شد که در آزمون‌های کانون ثبت‌نام کردند و دستاورد حضور در کانون برای آن‌ها چه بود؟رتبه‌های برتر کنکور 1394 رشته‌ی ریاضی از چه سالی به کانون آمدند و چه شد که در آزمون‌های کانون ثبت‌نام کردند و دستاورد حضور در کانون برای آن‌ها چه بود؟


پژمان شهبازی رتبه‌ی 1 کشوری ریاضی از اصفهان:

قبلا برادرم کانونی بود و سال 89 کنکور داد و تجربه ی گذشته سبب شد از مهر سال قبل کانونی شدم و به طور پیوسته در آزمون‌ها شرکت کردم و اصلا غیبت نداشتم.

 نکته‌ی مهمی که بتوانم بگویم کانون به من یاد داد این بود که همیشه از وضعیت خودم یک ارزیابی داشته باشم و این تعدد آزمون‌های کانون یک امتیاز مثبت محسوب می‌شد به طوری‌که من همیشه یک ارزیابی از وضعیت خودم با تراز و نمره داشتم.

شما در مدرسه هم حضور داشتید و نمره داشتید این ارزیابی قبلا هم بوده، اما ارزیابی آزمون‌های کانون چه ویژگی ای داشت و چه چیزی به شما می‌افزود؟

 هر آزمونی از آن جهت که به صورت تست است و در فضای خاصی برگزار می‌شود شباهت‌هایی به کنکور دارد و این ارزیابی با ارزیابی نتیجه گرفته شده از امتحان تفاوت دارد. ارزیابی مدنظر من آنی است که به درد کنکور می خورد.

......................................................

محمدرسول یزدیان رتبه 2 کشوری کنکور 94 در رشته‌ی ریاضی از قم:

از مهر سال سوم به کانون آمدم ولی در سال چهارم برنامه آزمون‌ها را جدی گرفتم در سال سوم به این جدیت نبود. سال سوم من را با فضای آزمون ها آشنا کرد همان‌طور که آزمون‌ها ما را با فضای کنکور آشنا می‌کند ولی آن هم در اندازه‌ی خودش کمک کرد چون حتی درس‌هایی که سال سوم می‌خواندم را هم با روند خوبی طی کردم.

ما به طور منظم درس می خواندیم و در آزمون‌ها شرکت می‌کردیم من غیر از نتیجه‌ای که بگیرم و آن نتیجه به من اعتماد به نفس بدهد حتی انجام برنامه‌ای که قصد انجام آن را دارم به من آرامش می داد.

مهمترین دستاوردی که کانون برای من داشت افزایش اعتماد به نفس بود و شناخت واقعی از خودم در مسائل درسی و تحصیلی و این‌که برنامه‌ی خیلی منسجم و خوبی به من ارائه داد که در سال چهارم 70- 80 درصد به بالا اولویت من با برنامه‌ی کانون بود چون سال سوم خیلی آزمون‌ها را جدی نمی دادم.

......................................................

وحید بالازاده رتبه‌ی 3 کشوری رشته‌ی ریاضی:

سال چهارم. علتش تعداد دانش‌آموزان زیاد کانون بودند و این‌که سال کنکور تمام دانش‌آموزان مدرسه‌ی ما می‌خواستند بروند قلم‌چی و اگر نمی‌رفتم تنها می ماندم و این تنها ماندن خودش استرس و نگرانی ایجاد می‌کند. دلیل دیگرش هم این است که قلم‌چی یک برنامه‌ی خیلی خوبی دارد که 2 هفته‌ای است و 2 هفته‌ای بودنش دانش‌آموز را تحت فشار قرار می‌دهد و سبب می‌شود دانش‌آموز تلاش کند. اگر به من بگویند 3 هفته یا یک ماه برای آزمونی زمان برای مطالعه‌ دارم نصف آن زمان را استراحت می‌کردم و این‌که به واسطه‌ی آزمون‌ها هر 2 هفته تحت فشار بودم نتیجه ی خوبی می گرفتم و رقیب‌هایم را که می‌دیدم به خودم روحیه می‌دادم که از آن‌ها جلو بزنم. بدترین رتبه‌ام 13 بود و حدود دو یا سه بار هم رتبه‌ی 1 شدم.

......................................................

مائده آشفته برآبادی رتبه 1 ریاضی منطقه 3 در کنکور 94 از خواف:

از سال دوم به کانون آمدم و معرفی دوستان و دبیرانم بود