مصرف نوشابه‌های رژیمی چربی دور کمر را افزایش می‌دهد

محققان می‌گویند، مصرف نوشابه‌های رژیمی با ترغیب انسان به غذا خوردن بیشتر سبب افزایش چربی دور کمرمی شوند.

مصرف نوشابه‌های رژیمی چربی دور کمر را افزایش می‌دهد

به گزارش گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، محققان دانشگاه تگزاس آمریکا در این مطالعه شیوه زندگی 749 آمریکایی مکزیکی تبار و اروپایی تبار را در یک دوره 9 ساله بررسی کردند و متوجه شدند، افرادی که دست کم روزی یک نوشابه رژیمی مصرف می کنند حداقل 7.62 سانتی متر(سه اینچ) به محیط دور کمر آنها اضافه می شود.

به گفته این محققان، نوشیدن نوشابه های رژیمی میل انسان را به مصرف شیرینی و ناسالم افزایش و سبب ابتلا به دیابت نوع دو می شود.

مردم با مصرف نوشابه های رژیمی تصور می کند که کالری کمی مصرف می کنند و در عوض می توانند غذای بیشتری بخورند، این در حالی است که تحقیقات نشان می دهند، بیماران چاق که از نوشیدنی های شیرین به نوشیدنی های رژیمی روی می آورند، هیچ وزنی کم نمی کنند زیرا آنها احساس گرسنگی کرده و غذای بیشتری مصرف می کنند. 

محققان عامل بروز این احساس گرسنگی و مصرف بیشتر غذا را مصرف نوشیدنی هایی می دانند که در آنها از شیرین کننده های مصنوعی استفاده شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
امت و حکومت نبوی از تاریخ شناسی یازدهم
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دهم )
دبیر : حبیبه محبی