درست ورزش کردن را یاد بگیرید

یک دکترای فیزیولوژی ورزشی گفت: گرم نکردن بدن قبل از تمرینات ورزشی منجر به آسیب‎دیدگی ورزشکار می‎شود.

وحید ولی‎پور در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، درباره آسیب‎های ورزشی و علل بروز آنها، افزود: صدمات ورزشی می‎توانند استخوان‎ها و یا بافت نرم را دچار مشکل کنند که با توجه به شدت آسیب‎ها باید به انجام معالجه و مراجعه به پزشک پرداخت.

وی بیان کرد: ورزش کردن قسمتی جدایی‎ناپذیر به عنوان آسیب دارد که باید با انجام تمرینات ورزشی صحیح تا حدامکان از بروز آن جلوگیری کرد.

این عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان ادامه داد: حفظ فرم صحیح و سلامت بدن در هنگام انجام فعالیت و تمرینات ورزشی مانع از بروز آسیب‎های ورزشی خواهد شد.

این مدرس دانشگاه لرستان اضافه کرد: گرم نکردن بدن و یا انجام ندادن حرکات کششی به اندازه کافی قبل از تمرینات ورزشی می‎تواند به آسیب منجر شود. همچنین باید بعد از انجام ورزش‎های سخت و سنگین بدن خود را به حالت اولیه برگرداند.

وی اضافه کرد: باید درست ورزش کردن را یاد گرفت تا هم به نتیجه خوبی از تمرینات ورزشی دست یافت و هم از بروز آسیب‎های اجتماعی جلوگیری کرد.

این دکترای فیزیولوژی تصریح کرد: عمده دلیل بروز آسیب ورزشی در بدن به‎خصوص عضوی چون زانو، کمر و گردن، عدم آمادگی ورزشکار است و با افزایش آمادگی جسمانی می‎توان از بروز این صدمه‎ها جلوگیری کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب