بیشترین شیوع کرونا ویروس و آنفلوآنزا در فصل سرد

در شروع فصل سرما آلودگی‌های تنفسی بیشتر از دیگر فصول سال خواهد بود.

اسماعیل مرتاض دانشیار ایمونولوژی دانشگاه شهید بهشتی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: به علت حرکت هوای سرد و وجود ریزگردها آلودگی‌های تنفسی و عفونت‌های ریوی بیشتر شایع است.

مرتاض در ادامه افزود: بیشترین آلودگی‌هایی که در فصل زمستان در کشور ما مطرح هستند کرونا ویروس‌ها و آنفولانزا است که از شیوع بیشتری در کشور برخوردارند برای پیشگیری هم واکسیناسیون افراد بر علیه آنفولانزا پیشنهاد شده است.

مرتاض همچنین در خصوص اقدامات پیشگیرانه بیماری‌های ریوی افزود: بایستی در زمان‌هایی که دچار اختلال در عملکرد دستگاه تنفسی خود شدند به پزشک متخصص مراجعه کنند به سلامت سیستم ایمنی بدن خود توجه لازم داشته باشند. با واکسیناسیون قبل از بیمار شدن به بالا بردن ایمنی بدن خود کمک کنند خوردن و آشامیدن غذاهای سالم مانند شیرتازه و نخوردن غذاهای روغنی و فست‌ ‌فود را در زندگی خود مورد توجه جدی قرار دهند.

دانشیار ایمونوژی دانشگاه شهید بهشتی در پایان گفت: از جمله آلودگی‌هایی که اخیرا مطرح هستند می‌توان ریزگردها را عنوان کرد که از کشورهای عربستان  عراق به کشور ما آمده‌اند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب