این رفتار غلط را به فرزندان آموزش ندهید

تنبیه کردن و پرخاشگری در کودک اثرات منفی دارند با توجه به این که کودک از رفتار پرخاشگرانه والدین خود الگو برداری می‌کند.

این رفتار غلط را به فرزندان آموزش ندهید

دکتر فرزین زاد روانشناس در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: تنبیه کردن ضررهای بسیاری برای کودک در پی دارد چراکه والدین با تنبیه کردن خشونت را به فرزندان خود می‌آموزند.

وی ادامه داد: والدین با انجام این رفتار غلط ناخواسته به فرزندان خود می‌آموزند زمانی که قدرت داشت می‌تواند با اعمال خشونت اتفاق پیش آمده را مطابق سلیقه خودش پیش ببرد.

فرزین‌ زاد با بیان اینکه کودک پرخاشگر از والدین الگوبرداری می‌نماید، افزود: آنها یاد می‌گیرند در زمان بزرگسالی برای رسیدن به خواسته‌هایشان از روش تنبیه و تحقیر کردن دیگران در رفتار‌هایشان به دنبال تائید دیگران در رفتارهایشان هستند و همچنین از موفقیت‌های‌ خود رضایت کافی ندارند، این عدم رضایت در نهایت باعث ممانت از رشد آنها خواهد شد.

فرزین زاد اذعان کرد: در صورتی که والدین تغییراتی را در رفتار فرزندانشان احساس کردند باید اثرات منفی و مثبت آن را برای وی توضیح بدهند به علاوه پیامد‌های حاصل از هر یک از رفتارها را برای وی شرح بدهند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب