ارزیابی و تحلیل آزمون 24 مهر چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 24 مهر گروه چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 24 مهر چهارم انسانی

حقوقدانان، جامعه‏‌شناسان و روان‏‌شناسان، اديبان و … در آينده‌اي نه چندان دور! سلام

مي‏خوام همين اول راه، يه انرژي و انگيزه‏‏ي حسابي در شما دوستاي خوب خودم ايجاد کنم! تا حالا خودتون رو در قالب يه حقوقدان، جامعه‏‌شناس، روان‏‌شناس، اقتصاددان، اديب و … تصور كردين؟! احساس خيلي خوبيه؟ مگه نه؟!! بهتر از اين احساس اينه كه بدونيد تحقق بخشيدن به اين تصور اونقدرها هم كه فكر مي‌كنين دشوار نيست؛ فقط يه توكل مي‌خواد و يه اراده و يه هدف كه اينا رو شما بايد فراهم كنيد و يه مسير و برنامه درست مي‌خواد كه ما در اختيارتون ميذاريم! پس مي‌بينيد: تهيه مواد لازم براي طبخ يه موفقيت شيرين، چندان هم دشوار نيست، البته مشروط به اين‏که بخواهيد!

توصيه مي‌كنم مسير کنکور رو گام به گام همراه با ما (يعني كانوني‌هايي كه خودمون اين مسير رو قبلاً طي كرديم و در سفر خيلي‌هاي ديگه هم يار و ياورشون بوديم)، قدم در مسير كنكور بذاريد و به منطق برنامه راهبردي آزمون‌ها، اعتماد كنيد و به اجراي اون پاي‌بندي باشيد و فراموش نكنيد كه پيمودن اين مسير با روشي که كانون به شما پيشنهاد مي‌کنه خيلي‏ها رو به هدف مورد نظر رسونده و شما هم مي‌تونيد به جمع ما بپيونديد! پس منتظرتون هستيم.

در آزمون 24 مهر چه گذشت؟

الف) وضعيت سيستم‌ ده‌دهي (چند از ده) درس‌هاي اختصاصي:

خانه‌هاي زرد به اين معني است كه سطح دشواري سؤال‌ها يك واحد از سطح دشواري ميانگين سؤال‌هاي كنكورهاي سه سال اخير دشوارتر بوده و رنگ قرمز به معني دو واحد دشوارتر است. از سوي ديگر رنگ سبز به معني يك واحد آسان‌تر و رنگ آبي به معني دو واحد آسان‌ترمي‌باشد. خانه‌هاي سفيد رنگ نيز انطباق آزمون با معيار كنكور را نشان مي‌دهند.

در مجموع، آزمون 24 مهر چهارم انساني، اندكي ساده‌تر از كنكور سراسري ارزيابي مي‌شود كه علت عمده‌ي آن نيز، حجم بسيار ناچيز برنامه‌ي اين آزمون در مقايسه با منابع كنكور است.

ارزیابی و تحلیل آزمون 24 مهر چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 24 مهر چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 24 مهر چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 24 مهر چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 24 مهر چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 24 مهر چهارم انسانی

ج) آسان‌ترين و دشوارترين سؤالات آزمون اختصاصي آزمون 24 مهر کدام سؤالات بوده‌اند؟

در جدول زير مي‌توانيد مشاهده نماييد که در هر درس، کدام سؤال‌ها دشوار بوده‌اند؛ يعني تعداد کم‌تري از دانش‌آموزان موفق شده‌اند به آن‌ها پاسخ صحيح دهند و نيز مي‌توانيد مشاهده کنيد که کدام سؤال‌ها، آسان بوده‌اند و تعداد زيادتري از دانش‌آموزان توانسته‌اند به آن‌ها پاسخ صحيح دهند. (مستحضر که هستيد! شناخت سؤال‌هاي آسون و سخت هر درس، مهارتيه که داشتن اون در کنار استفاده از تکنيک ضربدر منفي کمکتون مي‌کنه تا در جلسه‌ي آزمون اتلاف وقت رو به حداقل برسونيد!!)

توصيه مي‌کنيم: سؤال‌ها دشوار و ساده‌ي معرفي شده در جدول زير را در دفترچه‌ي آزمون خود علامت‌گذاري نموده و سپس محاسبه نماييد به چه تعداد از سؤال‌هاي دشوار، پاسخ صحيح و به چه تعداد از سؤال‌هاي آسان، پاسخ نادرست داده‌ايد؛ اين امر شما را ياري مي‌کند تا بي‌دقتي‌ها و نيز نقاط ضعف و قوت خود را شناسايي نموده و براي جبران آن‌ها برنامه‌ريزي نماييد.

ارزیابی و تحلیل آزمون 24 مهر چهارم انسانی

دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هايي که بعد از هر آزمون در سايت کانون مشاهده مي‌کنيد، پيشنهاد يا انتقادي داريد يا مايل هستيد در خصوص موارد ديگري نيز به شما اطلاع‌رساني شود، بسيار خرسند و مسرور خواهيم شد از طريق شماره‌ تلفن 66962400 – 021 / داخلي 193 (واحد توليد آزمون چهارم انساني) شنونده‌ي صداي گرم شما باشيم هم‌چنين شما مي‌توانيد با ورود به صفحه مقطع گروه چهارم انساني در سايت كانون سؤال‌هاي درسي خود را به تفكيك از مسؤلين هر درس بپرسيد.

با آرزوي موفقيت

سارا شريفي

مدیر تولید آزمون‌های سال چهارم انسانی