تأثیر رنگ‌های روشن برای لباس کودکان

از رنگ‌های روشن برای لباس کودکان پر جنب و جوش استفاده کنید.

تأثیر رنگ‌های روشن برای لباس کودکان

از رنگ‌های روشن برای لباس کودکان پر جنب و جوش استفاده کنید. رنگ‌ها در زندگی افراد به عنوان محرک‌های زندگی به شمار می‌روند اما در زندگی کودکان حال و هوای خاص‌تری ایجاد می‌کنند به طوری که در روحیات آنان نیز تأثیرگذار هستند.

کودکان در محیط با رنگ‌های خام مثل آبی و قرمز شادمانی و هیجانات بالاتری دارند و اغلب هنـگام شاد بودن از این رنگ‌ها در نقـاشی‌های خود استفاده‌ی بیش‌تری می‌کنند. هم‌چنین هنگام ناراحتی نیز بیش‌تر از رنگ‌های غیر خامی مثل خاکستری و مشکی استفاده می‌کنند.

بهتر است برای کودکانی که جنب و جوش و فعالیت زیادی دارند کم‌تر از رنگ‌های قرمز و بنفش در محیط و لباس‌های‌شان استفاده شود و بیش‌تر از رنگ‌هایی مثل آبی و صورتی و رنگ‌های روشن‌تر استفاده شود. امواج نوری حاصل از رنگ‌ها الگوی خاصی دارند که منجر به رفتارهای خاص می‌شود. در واقع در مغز هنگام دریافت یک‌سری امواج با طول موج خاص ایجاد یک حس خاص یا نیاز به ارضای حس خاص بروز می‌کند.

رنگ‌ها بر روی تونیسیته‌ی عضلانی اثر می‌گذارند. برای مثال رنگ قرمز سبب افزایش تونیسیته می‌شود در حالی که رنگ آبی با کاهش ضربان قلب و تونیسیته‌ی پایین عضلات، سبب حس آرامش در کودکان می‌شود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب