تأثیر رنگ‌های روشن برای لباس کودکان

از رنگ‌های روشن برای لباس کودکان پر جنب و جوش استفاده کنید.

از رنگ‌های روشن برای لباس کودکان پر جنب و جوش استفاده کنید. رنگ‌ها در زندگی افراد به عنوان محرک‌های زندگی به شمار می‌روند اما در زندگی کودکان حال و هوای خاص‌تری ایجاد می‌کنند به طوری که در روحیات آنان نیز تأثیرگذار هستند.

کودکان در محیط با رنگ‌های خام مثل آبی و قرمز شادمانی و هیجانات بالاتری دارند و اغلب هنـگام شاد بودن از این رنگ‌ها در نقـاشی‌های خود استفاده‌ی بیش‌تری می‌کنند. هم‌چنین هنگام ناراحتی نیز بیش‌تر از رنگ‌های غیر خامی مثل خاکستری و مشکی استفاده می‌کنند.

بهتر است برای کودکانی که جنب و جوش و فعالیت زیادی دارند کم‌تر از رنگ‌های قرمز و بنفش در محیط و لباس‌های‌شان استفاده شود و بیش‌تر از رنگ‌هایی مثل آبی و صورتی و رنگ‌های روشن‌تر استفاده شود. امواج نوری حاصل از رنگ‌ها الگوی خاصی دارند که منجر به رفتارهای خاص می‌شود. در واقع در مغز هنگام دریافت یک‌سری امواج با طول موج خاص ایجاد یک حس خاص یا نیاز به ارضای حس خاص بروز می‌کند.

رنگ‌ها بر روی تونیسیته‌ی عضلانی اثر می‌گذارند. برای مثال رنگ قرمز سبب افزایش تونیسیته می‌شود در حالی که رنگ آبی با کاهش ضربان قلب و تونیسیته‌ی پایین عضلات، سبب حس آرامش در کودکان می‌شود.

مرضیه شاكری

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب