افزایش سرعت یادگیری با جعبه‌ی لایتنر

مریم دانش‌آموز مقطع هفتم است. در این مقطع از جمله درس‌هایی که به دیگر درس‌ها اضافه شده است، درس‌های زبان انگلیسی و عربی است.

افزایش سرعت یادگیری با جعبه‌ی لایتنر

مریم دانش‌آموز مقطع هفتم است. در این مقطع از جمله درس‌هایی که به دیگر درس‌ها اضافه شده است، درس‌های زبان انگلیسی و عربی است. مریم برای این‌که بتواند بر یادگیری‌اش سرعت ببخشد و بتواند لغات و قواعد این درس‌ها را بهتر فرا گیرد از جعبه‌ی لایتنر و به‌یاد استفاده می‌کند. از او درباره‌ی این‌که چرا استفاده از این جعبه را لازم و ضروری می‌داند پرسیدم و پاسخ داد:

«جعبه‌ی به‌یاد یک ابزار ساده و سودمند است که مطالب را از حافظه‌ی کوتاه‌مدت به حافظه‌ی بلندمدت منتقل می‌کند. با توجه به این‌که به خاطر سپردن لغات این درس‌ها زمان‌بر و نیازمند تکرار است، استفاده از این جعبه مفید خواهد بود. من استفاده از این جعبه را به نوعی بازی فکری تبدیل کرده‌ام و با پاسخ درست دادن و گرفتن امتیاز و مشاهده‌ی پیوسته‌ی موفقیتم، احساس رضایت می‌کنم و یادگیری لغات و مطالب را از یک حالت خسته‌کننده خارج کرده‌ام. این گونه وقت و تمرکز خود را روی لغات و مواردی که پاسخ آن را ندانسته‌ام معطوف می‌کنم و از تکرارهای غیر ضروری پرهیز می‌کنم. این کار باعث می‌شود تا هم در وقت خود صرفه‌جویی کنم و هم دقت و تمرکز خود را افزایش دهم.»