آشنایی با برنامه نویسی سی شارپ

سی شارپ (C#) یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده است. سی شارپ ترکیبی از قابلیتهای خوب Java و C++ است.

آشنایی با برنامه نویسی سی شارپ

درس برنامه نویسی سی شارپ از سال 93 به جای درس ویژال بیسیک برای دانش‌آموزان رشته کامپیوتر تدریس می‌شود بر آن شدیم که به عنوان یادگیری مطالبی در مورد این درس در اختیار شما دانش‌آموزان محترم قرار دهیم.  

سی شارپ چیست؟

سی شارپ (C#) یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده است .سی شارپ ترکیبی از قابلیتهای خوب Java و C++ است. اگر با این دو زبان آشنایی دارید این شانس را دارید زبان سی شارپ را راحت یاد بگیرید. این زبان به قدری راحت است که هم کسانی که قبلا برنامه نویسی نکرده اند و هم دانش آموزان می

توانند راحت آن را یاد بگیرند. از سی شارپ می‌توان برای ساخت برنامه های تحت ویندوز، تحت وب، وب سرویس ها، برنامه های موبایل و بازی ها استفاده کرد. می توان به جای واژه ویژوال سی شارپ از کلمه سی شارپ استفاده کرد اما ویژوال سی شارپ به معنای استفاده همزمان از سی شارپ و محیط گرافیکی ویژوال استودیو می باشد. زبان برنامه نویسیسی شارپ تنها زبانی است که مخصوصا برای دات نت فریم ورک طراحی شده است. سی شارپ از کتابخانه کلاس دات

نت که شامل مجموعه بزرگی از اجزا از قبل ساخته شده است استفاده می کند. این اجزا به ساخت هر چه سریعتر برنامهها کمک می کنند. سی شارپ یک برنامه بسیار قدرتمند و شی گرا است و با آن می‌توان برنامه هایی با قابلیت مدیریتبیشتر و درک آسان ایجاد کرد. ساختار این زبان نسبت به زبانهای دیگر بسیار آسان و قابل فهم است.

برای اجرای یک برنامه سی شارپ ابتدا باید دات نت فریم ورک نصب شود. این زبان به طور دائم توسط مایکروسافت به روز شده و ویژگیهای جدیدی به آن اضافه می شود. سی شارپ یکی از بهترین زبانهای برنامه نویسی دات نت است.

منبع :