بررسی منظم وضعیت فشار خون، ضرورتی برای تمامی افراد

یک گروه فعال در آمریکا با توجه به شیوع پرفشاری خون، تاکید دارد که تمامی افراد بالغ سالم باید هر سه تا پنج سال فشار خون خود را بررسی کنند، اما این زمان در مورد افراد در معرض خطر ابتلا هر سال است.

به گزارش گروه علمی ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، 'گروه کاری خدمات پیشگیرانه آمریکا' همچنین به بیماران مشکوک به پرفشاری خون توصیه می کند که پیش از مراجعه به پزشک برای تشخیص و یا احتمالا تجویز دارو، فشار خون خود را برای یک دوره 12 تا 48 ساعته در خانه کنترل کنند، زیرا این احتمال وجود دارد که در یک بار اندازه گیری در مطب، فشار خون تحت تاثیر تنش های موقت ناشی از رانندگی، کار و یا مراجعه به پزشک قرار گرفته باشد. 

آزمایش فشار خون بالا معمولا برای افرادی انجام می شود که ظاهرا سالم هستند زیرا پرفشاری همواره علائم ملموسی ندارد، از این رو غربالگری روش مهمی برای کشف این بیماری است.

شیوع پرفشاری خون نشان می دهد که لازم است افراد اغلب اوقات حتی اگر به فشار خون بالا مبتلا نیستند و نیز حین درمان، تحت غربالگری قرار گیرند. 

این مطالعه در نشریه Annals of Internal Medicine منتشر شده است.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب