ورزش‌های کوتاه مدت و شدید بیماری قلبی در نوجوانان را کاهش می‌دهد

مطالعات جدید نشان داده است، نوجوانانی که تنها سه بار در هفته، 8 تا 10 دقیقه ورزش کوتاه مدت و شدید انجام می‌دهند می‌توانند احتمال ایجاد مشکلات قلبی را تا حدود زیادی کاهش دهند.

ورزش‌های کوتاه مدت و شدید بیماری قلبی در نوجوانان را کاهش می‌دهد

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت MNT، طبق مطالعات انجام شده در دانشگاه اکستر حتی نوجوانان سالمی که این میزان ورزش را انجام می‌دهند پیشرفت فوق‌العاده‌ای در سلامت قلبی – عروقی خواهند داشت.

به نوجوانان توصیه شده که حداقل در روز 60 دقیقه ورزش کنند تا از ابتلا به بیماری‌های آینده جلوگیری کنند. بررسی‌ها نشان داده است که تنها 30 درصد پسران نوجوان و 20 درصد دختران نوجوان این میزان ورزش را انجام می‌دهند.

پیش از این بررسی‌ها نشان داده بود که انجام ورزش‌های شدید و کوتاه مدت نسبت به ورزش‌هایی با شدت متوسط تاثیر بیشتری بر سلامتی دارند و برای نوجوانان لذت‌بخش‌تر هستند.

در این مطالعات 6 دختر و 7 پسر 13 تا 14 سال مورد بررسی قرار گرفتند. از آنها خواسته شد تا بر روی دوچرخه ورزش کوتاه مدت و شدید انجام دهند. بررسی‌ها نشان داد انجام این تمرین‌ها باعث افزایش کارایی عروق خونی و توانایی مغزی می‌شود.

بیماری‌های قلبی یکی از اصلی‌ترین دلایل مرگ در انگلیس به شمار می‌رود.

یکی از محققان از دانشگاه اکستر می‌گوید: ما می‌دانیم که میزان فعالیت کودکان با رسیدن به نوجوانی کاهش پیدا می‌کند. تنها با انجام 8 تا 10 دقیقه ورزش شدید در روز می‌توان سلامتی را افزایش داد. نوجوانان را راحت‌تر می‌توان به ورزش کوتاه مدت تشویق کرد. انجام ورزش‌های کوتاه مدت و شدید برای نوجوانان جذاب‌تر است.

منبع :