ورزش برای افراد مبتلا به آسم مفید است

مطالعات جدید نشان داده است که تنها 30 دقیقه ورزش روزانه به افرادی که آسم دارند کمک می‌کند تا با مشکلات کمتری مواجه شوند.

ورزش برای افراد مبتلا به آسم مفید است

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت MNT، محققان برای انجام این مطالعات میزان فعالیت 643 فرد مبتلا به آسم را بررسی کردند.

آنها دریافتند افرادی که به میزان توصیه شده ورزش می‌کنند 2.5 برابر بیشتر می‌توانند بیماری خود را کنترل کنند.

ورزش توصیه شده نباید شدید باشد مثلا دوی ماراتن به این افراد توصیه نمی‌شود.

مدیر این تحقیقات از دانشگاه مونترال کانادا می‌گوید: تنها 30 دقیقه پیاده روی، دوچرخه‌سواری و یوگا می‌تواند به کاهش نشانه های آسم کمک کند.

در بیماری آسم مجاری تنفسی دچار تورم می‌شوند و جریان هوا به خوبی صورت نمی‌گیرد. آسم درمان نمی‌شود، با این حال می‌توان این بیماری را کنترل کرد.

طبق گزارش سازمان سلامت جهانی حدود 235 میلیون نفر در حال‌ حاضر در دنیا از آسم رنج می‌برند.

پیش از این به افرادی که آسم داشتند توصیه می‌شد که ورزش نکنند، زیرا این تصور وجود داشت که ورزش آسم را تحریک می‌کند. در حال‌ حاضر محققان معتقدند که با رعایت نکات خاص افراد مبتلا به آسم می‌توانند ورزش کنند و از آن فایده ببرند.

مدیر تحقیقات می‌گوید: آسم ناشی از ورزش وجود دارد اما اگر افراد مبتلا به آسم از داروها و اسپرهای خود قبل از ورزش استفاده کنند و بعد از ورزش نیز به بدن اجازه سرد شدن بدهند، مشکلی برای آنها پیش نمی‌آید. آسم داشتن بهانه خوبی برای ورزش نکردن نیست.

حتی میزان کمی فعالیت بسیار تاثیرگذار است و بهتر از فعالیت نکردن است. حتی در فصل‌های سرد که احتمال تحریک شدن آسم بیشتر است افراد باید با رعایت ایمنی ورزشی کنند. اگر نمی توانید در فضای بیرون ورزش کنید به باشگاه بروید یا حتی شده در پارک‌ها و پاساژها پیاده روی کنید.

اخیرا نیز تحقیقات نشان داده است که استفاده از داروهای مربوط به آسم باعث کاهش رشد بدن می‌شود بنا‌بر‌این ورزش کردن می‌تواند این مساله را خنثی کند.

منبع :