راهکار افزایش عمر

افراد با صله‌رحم عمر خود را افزایش می‌دهند.

راهکار افزایش عمر

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن‌کمالی در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: امام‌محمدباقر(ع) فرمودند: سه چیز از موارد اخلاقی در دنیا و اخرت است 1-گذشت از کسی که به تو ستم کرده است. 2-بپیوندی به کسی که ازتو صله‌رحم را قطع کرده است. 3-بردباری ورزیدن با کسی که با شما نادانی کرد با او بزرگواری کن.

وی عنوان کرد: امام‌صادق‌(ع) فرمودند که: در حقیقت صله‌رحم حساب روز آخرت را آسان می‌کند و هم‌چنین باعث آمرزش گناهان او می‌شود و کسی که جواب سلام مردم را بدهد 30حسنه به او می‌دهند حضرت فاطمه زهرا(س) دریکی از خطبه‌های فلسفه احکام فرمودند: نیکی به پدرومادر سپر عذاب روز قیامت است صله‌رحم وسیله‌ای برای زیادشدن دوست است و باعث حرمت زندگی انسان می‌شود در دوران یک پیامبر می‌خواست برقوم این نازل گردد که با صله‌رحم عذاب از آن‌ها برداشته شد.

وی افزود: شرایط صله‌رحم 1-زحمت ایجاد نکنیم. 2-وقت مردم را اضافه نگیریم. 3-حرمت رفت‌وآمد را حفظ نماییم. 4-درد مردم را احساس کنیم که فلسفه اصلی صله‌رحم است. از بس که زمانه یکی اهل درد نیست/اظهار درد خویش به خود و خدایی خویش می‌سپارم/بسیاری از مردم درد را درمان نمی‌کنند بلکه دردی اضافه می‌کنند در حالی که مسلمان کسی است که مسلمان دیگراز دست و زبانش درامان باشند.

وی ادامه داد: قال رسول‌الله(ص) : مسلمان کسی است که مسلمانان دیگر از دست و زبانش درامان باشند.

منبع :

خرید کتاب