تعامل با انجمن ریه اروپا برای درمان بیماران ریوی

هفتمین کنگره بیماری‌های ریوی‌، سل و مراقبت‌های ویژه 20 تا 23 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

تعامل با انجمن ریه اروپا برای درمان بیماران ریوی

اسماعیل مرتاض دبیر اجرائی کنگره در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بیماری‌های بینابینی ریه، (cobd) که مریوط به بیماری‌های ریوی هستند. آنکولوژی ریه، پاتولوژی‌های ریه و همچنین مراقبت‌های ویژه از محورهای اصلی این کنگره هستند.

 مرتاض افزود: در این کنگره آخرین دستاوردهای حوزه‌ها در پانل‌های مربوطه مورد بررسی قرار خواهند گرفت. مشکلات افرادی که سندروم‌های تنفسی دارند یا مشکلات حاد ریوی دارنددر این کنگره مورد بحث قرار می‌گیرند تا آخرین یافته‌های علمی، وسایل مورد نیاز و داروهای لازم جهت کمک به این بیماران به کار گرفته شود.

وی گفت: آخرین محور مورد بحث در هفتمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های ریوی‌، سل و مراقبت‌های ویژه که بیشتربن اهمیت را برای ما دارد بیماری سل و عفونت‌های ریوی است.

دبیر اجرایی این کنگره در پایان گفت: خوشبختانه در این کنگره معاون انجمن ریه اروپا سخنرانی مفصلی خواهند داشت. همچنین قرار بر این است که ملاقات‌هایی را با پاریس و قائم مقام بیمارستان مسیح دانشوری داشته باشند که بتوانیم یک ارتباط و تعامل تنگاتنگ با انجمن ریه اروپا در رابطه با درمان و مبارزه با بیماری سل برقرار کنیم.

منبع :