طراحی کفش چاپی سه‌بعدی با تقلید از شکل پا

شرکت آدیداس با استفاده از یک چاپگر سه‌بعدی، کفشی را طراحی کرده که به تقلید از شکل پای انسان می‌پردازد.

طراحی کفش چاپی سه‌بعدی با تقلید از شکل پا

به گزارش سرویس علمی ایسنا، ورزشکاران می‌دانند که رفتن به یک فروشگاه مناسب که بتواند به شما برای خرید کفش ورزشی ایده‌آل مناسب با اندازه ،عرض، گردش و ضربه زدن پا و پشتیبانی نیاز‌ها کمک کند، چقدر مهم است. به زودی مشتریان قادر خواهند بود تا به شعبه آدیداس محل خود سری بزنند و به کفش کاملا مناسب برای دوندگی که به تقلید از شکل پا طراحی شده است، دست یابند.

طرح مفهومی کفش ورزشی جدید آدیداس که معتقد است آینده عملکرد یک کفش است، از یک بخش میانی چاپی سه‌بعدی برخوردار بوده که برای ارائه میزان مناسب ضربه‌گیر برای پای افراد به عنوان بخشی از پروژه سه‌بعدی Futurecraft سفارشی‌سازی شده است.

مشتریان می‌توانند برای اسکن پای خود به منظور به دست آوردن یک مدل سه‌بعدی از آن به فروشگاه آدیداس مراجعه کنند. همچنین از مشتری درخواست می‌شود تا برای پیگیری داده‌های عملکرد مانند گام ورزشکار که برای تعیین پشتیبانی مورد نیاز است، بر روی تردمیل بدود. سپس اطلاعات به منظور ساخت یک کفه میانی که به طور خاص برای دونده خاص طراحی شده است، استفاده می‌شود که پس از آن می‌تواند در هر کفش ورزشی آدیداس استفاده شود.

در حال حاضر، کفه میانی سه‌بعدی Futurecraft آدیداس تنها یک مفهوم است و هنوز در مرحله پیش‌ساخت قرار دارد.

اریک لیدتکه از شرکت آدیداس گفت: ساخت یک محصول سه بعدی چاپی برای یک کفش آسان است، اما ساخت یک محصول چاپی سه‌بعدی اجرایی، کار دشواری است. ما با یک طرح دونده آغاز کردیم، زیرا آنچه که ما می‌خواهیم، کاهش وزن کفش در مقایسه با یک کفه میانی سنتی است.

اگرچه تا پیش از ارائه این محصول به بازار به کارهای زیادی نیاز است، اما شرکت آدیداس به دنبال الهاماتی در خارج از صنعت است و امیدوار است بتواند با شرکت‌هایی مانند گوگل و پیکسار همکاری کرده و این محصول را وارد زندگی روزمره مردم کند.

لایه میانی سه‌بعدی Futurecraft در حال حاضر به عنوان یک محصول محدود است، اما انتظار می‌رود که در تابستان 2016 در صدر فروشگاه های آدیداس قرار گیرد.

منبع :