افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی با قرارگرفتن در معرض صدای بلند

تحقیقات محققان آمریکایی نشان داد، افرادی که در محل کار و یا به عنوان فعالیت تفریحی، به مدت طولانی در معرض صدای بلند قرار دارند، در خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی هستند.

افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی با قرارگرفتن در معرض صدای بلند

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه خراسان، دکتر ون چی گان، سرپرست این تحقیق از کالج بهداشت دانشگاه کنتاکی اظهار کرد: مقایسه افراد با شنوایی فرکانس طبیعی بالا و این افراد نشان داد، دو برابر احتمال ابتلا به بیماری قلبی عروق کرونر در زمان قرار گرفتن در معرض صداهای بسیار بلند وجود دارد.

با توجه به تحقیقات پیشین، در حال حاضر بین سرو صدای زیاد بخصوص در محیط کار و بیماری قلبی عروق کرونر، فشارخون بالا و دیگر بیماری‌ها ارتباط وجود دارد. البته تحقیقات گذشته بدون در نظر گرفتن فرد در محیط با صدای طبیعی و یا مصنوعی بوده است.

محققان می‌گویند، کاهش شنوایی در فرکانس بالا، شاخص بهتری برای بررسی مواجهه طولانی مدت با صدای بلند است.

در این تحقیق، 5223 شرکت‌کننده بین سال‌های 1999 تا 2004 مورد بررسی قرار گرفتند. سن این افراد بین 20تا 69 سال بود.

نتایج نشان داد افراد با کاهش شنوایی هر دو گوش، دو برابر بیشتر به بیماری قلبی عروق کرونر مبتلا بودند. در این میان افراد 50 سال به بالایی که در معرض صدای بلند در محیط کار قرار داشتند، چهار برابر بیشتر به بیماری قلبی عروق کرونر مبتلا شده بودند.

گان به افراد توصیه می‌کند که با کاهش و یا حذف صدای بلند در منزل یا محیط کار و استفاده از گوش پوش و گوشگیر به کاهش این آسیب کمک کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب