کتاب‌های پرتکرار

همه‌ی ما دوست داریم در هر کاری که قرار است انجام دهیم بهترین باشیم. باید بدانیم که با داشتن شناخت و آگاهی از آن، راه برای‌مان هموارتر می‌شود.

کتاب‌های پرتکرار

همه‌ی ما دوست داریم در هر کاری که قرار است انجام دهیم بهترین باشیم. باید بدانیم که با داشتن شناخت و آگاهی از آن، راه برای‌مان هموارتر می‌شود. درست درس خواندن و موفق بودن در مدرسه و آزمون‌ها همیشه برای دانش‌آموزان دارای اهمیت بوده است و کسانی که روش درستی را برای مطالعه انتخاب کنند با صرف وقت و انرژی کم‌تر، می‌توانند نتیجه‌ی بهتری بگیرند.

 اولین گام در مطالعه، خواندن کتاب درسی است و باید تمام نکات و جزئیات مطالعه شود. در برخی درس‌ها توجه به شکل‌ها و جدول‌ها و نمودارها دارای اهمیت است. برای ماندگار شدن مطالب خوانده‌شده در ذهن و موفق شدن در امتحانات مدرسه نیاز به حل تمرین تشریحی است. در کانون هر ساله نمونه‌سؤال‌های امتحانی سراسر کشور جمع‌آوری می‌شود و سؤال‌هایی که معلمان کل کشور در طرح آن‌ها به عنوان سؤال امتحانی اتفاق نظر داشته‌اند و زیاد تکرار شده‌اند انتخاب شده و در کتابی به نام کتاب پرتکرار در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. در این کتاب سؤالات امتحانی مدارس سراسر کشور در 2 سال گذشته به صورت دو گروه سؤال هم‌شماره در صفحات روبه‌روی هم ارائه می‌شود. سؤالات صفحه‌ی اول دارای پاسخ کاملاً تشریحی‌اند که به منظور یادگیری است و در صفحه‌ی مقابل سؤالاتی مشابه ولی کمی با سطح بالاتر وجود دارد و پاسخ آن‌ها به صورت کوتاه و جواب آخر است و نیاز است که دانش‌آموز با توجه به مطالب خوانده‌شده و حل سؤالات صفحه‌ی قبل، خودش آن‌ها را حل کند و درنهایت جواب را مطابقت دهد.

در شب‌های امتحان و وقتی فرصت کافی برای حل تمام سؤال‌ها ندارید از روی تعداد دفعات تکرار هر سؤال که در جلو آن نوشته شده است سؤال‌هایی را که اهمیت بیش‌تری دارند برای حل انتخاب کنید و در فرصت‌های بعدی برای تمرین بیش‌تر تمام سؤال‌ها را حل کنید.

همایش جمع بندی ریاضی انسانی حل سوالات کنکور 96 بخش دوم
چهارم انسانی     دبیر : امیر زراندوز