ایران رتبه 39 علم روماتولوژی جهان را دارد

ایران در علم روماتولوژی در رتبه 39 جهان قرار دارد که با ایجاد شبکه‌های تحقیقاتی منظم و فعالیت‌های علمی مشترک میان روماتولوژیست‌های کشور این جایگاه قابل ارتقا خواهد بود.

ایران رتبه 39 علم روماتولوژی جهان را دارد

رییس انجمن روماتولوژی ایران گفت: ایران در علم روماتولوژی در رتبه 39 جهان قرار دارد که با ایجاد شبکه‌های تحقیقاتی منظم و فعالیت‌های علمی مشترک میان روماتولوژیست‌های کشور این جایگاه قابل ارتقا خواهد بود.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، احمدرضا جمشیدی امروز (چهارشنبه) در نهمین کنگره سالیانه انجمن روماتولوژی ایران که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این کنگره زمینه‌سازی برای تحقق اهداف علمی انجمن روماتولوژی ایران است.

وی افزود: امروز پزشکان روماتولوژیست دورهم جمع شده‌اند تا از تجربیات یکدیگر استفاده و آخرین دستاوردهای علمی را به اشتراک بگذارند، چراکه تمامی این تجربیات در جهت کاهش آلام بیماران روماتولوژی استفاده می‌شود.

رییس انجمن روماتولوژی ایران، وضعیت علم روماتولوژی در ایران و جهان را بررسی کرد و گفت: ایران به لحاظ رتبه در علوم دارویی ( Medicine, Science) در جایگاه 22، از نظر دارو در جایگاه 27 و از نظر علم روماتولوژی رتبه 39 جهان را به خود اختصاص داده است.

جمشیدی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا جایگاه علمی خود در زمینه روماتولوژی را افزایش دهیم، اظهار کرد: اگر شبکه تحقیقاتی منظم و فعالیت‌های علمی مشترک میان روماتولوژیست‌های کشور انجام شود قطعا در ارتقا رشته روماتولوژی در کشور موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: گسترش مراکز تحقیقاتی، توجه بیشتر به تحقیقات و مقاله‌نویسی در کنار درمان و آموزش، تربیت نیروی انسانی بیشتر، برقراری ارتباط میان علوم بالینی و علوم پایه، برقراری ارتباط متقابل با مراکز علمی مختلف سراسر کشور، برقراری ارتباط متقابل با مراکز علمی خارج از کشور و انجام پروژه‌های مشترک، وجود مجله علمی و کمک به انتشار منظم مجلات، انجمن‌های حمایتی و ارتباط منظم با بیماران و برگزاری کنفرانس به زبان انگلیسی و دعوت از دانشمندان خارجی از جمله راهکارهایی است که می‌توان برای ارتقاء جایگاه روماتولوژی در کشور بکار گرفت.

رییس انجمن روماتولوژی ایران خاطرنشان کرد: ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی و پژوهشی کشور در رشته روماتولوژی و رشته‌های وابسته و فراهم شدن شرایط لازم برای برقراری ارتباط علمی و تبادل‌نظر میان روماتولوژیست‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از اهداف دیگر برگزاری نهمین کنگره سالیانه انجمن روماتولوژی ایران است.

به گزارش ایسنا، در نهمین کنگره سالیانه انجمن روماتولوژی ایران 3 سخنران اصلی، 6 سمپوزیوم،27پوستر و 12 مقاله برای سخنرانی ارائه می‌شود.

منبع :