یک ساعت پیاده‌روی به جای یک ساعت نشستن عمر را زیاد می‌کند

مطالعات اخیری که در مجله "تغذیه و فعالیت فیزیکی" منتشر شده است نشان می‌دهد که جایگزین کردن یک ساعت نشستن با یک ساعت پیاده‌روی می‌تواند احتمال مرگ زودرس را 12 تا 14 درصد کاهش دهد.

یک ساعت پیاده‌روی به جای یک ساعت نشستن عمر را زیاد می‌کند

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبری MNT، این مطالعات در دانشگاه سیدنی استرالیا انجام شد و در آن 200 هزار فرد بالغ که در دوران میانسالی یا پیری به سر می‌برند مورد بررسی قرار گرفتند.

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، افراد بزرگسال حداقل به 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط در هفته احتیاج دارند، با این حال برای بسیاری از افراد این میزان، زیاد به نظر می‌رسد.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: این اولین مطالعاتی است که به بررسی جایگزین شدن یک فعالیت با فعالیت دیگر پرداخته است.

در مطالعات انجام شده مشخص شد که افراد هنگامی که کار می‌کنند به طور متوسط 70 درصد زمان خود را نشسته می‌گذرانند.

نداشتن فعالیت یکی از مشکلات اساسی در سلامت عمومی به شمار می‌رود. بررسی‌ها نشان داد که جایگزین کردن یک ساعت نشستن با پیاده‌روی 5 درصد از احتمال خطر مرگ زودرس می‌کاهد. به علاوه افرادی که به اندازه کافی نمی‌خوابند اگر یک ساعت خوابیدن را جایگزین یک ساعت نشستن کنند،‌ 6 درصد احتمال مرگ آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

همچنین اگر یک ساعت نشستن جایگزین یک ساعت فعالیت یا ورزش شود 13 تا 17 درصد احتمال مرگ افزایش می‌یابد.

افرادی که بالای 70 سال سن دارند غالبا 65 تا 80 درصد زمان خود را به نشستن می‌گذرانند. جایگزین کردن این زمان با ایستادن یا پیاده‌روی می‌تواند احتمال مرگ را کاهش دهد.

منبع :