افتتاح 30 مدرسه‌ی روستایی قلم‌چی: کیوان فراهانی و کاظم تاجفرد

داستان افتتاح 30 مدرسه‌ی روستایی قلم‌چی از زبان همکاران بنیاد قلم‌چی ببینید و در زیر بخوانید..

افتتاح 30 مدرسه‌ی روستایی قلم‌چی: کیوان فراهانی و کاظم تاجفرد

کیوان فراهانی-کاظم تاج فرد: 

مبدأ:تهران(بنیاد علمی آموزشی قلم چی-وقف عام)

مقصد: ارتفاعات صعب العبور عشایری مازه کره شهرستان چرام استان کهگیلویه وبویراحمد

موضوع:افتتاح یک باب مدرسه از30 مدرسه اهدایی بنیاد قلم چی درمنطقه عشایری مازه‌کره

همراهان:مدیریت آموزش وپرورش شهرستان چرام(آقای عزیزی)-فرماندارشهرستان چرام(دکترفتاح پور)-نماینده کانون فرهنگی آموزش شهرستان چرام و نماینده محیط بانی شهرستان چرام

در عزیمت به منطقه صعب العبور از جاده ای سنگلاخی که به تبع حمل کانکس توسط تریلر وجرثقال تسطیح شده بود با دو اتومبیل شاسی بلند به سختی ودشواری پس از45 دقیقه رانندگی، به ارتفاعات مذکور رسیدیم،به دلیل عدم پوشش سرویس های تلفن همراه،محل استقرار کانکس را به سختی و به کمک همراهان باپای پیاده طی نمودیم .ساکنین که دورادور از ورود ما خبردارشده بودند با خوشحالی ومسرت وصف ناپذیری به استقبال ماآمدند ودر اولین عکس العمل مسن ترین فرد این عشایر، بوسیدن گوشه ای از کت فرماندار بودکه نشان از باسپاس بودن اهالی این خطه بودکه آقای فرماندار هم باخضوع وفروتنی شرح ماجرا را برای اهالی توضیح دادند.

از مدرسه قبلی که یک اتاقک گلی با تیر وتخته های مسقف بود دیدن کردیم .سپس به سمت کانکس اهدایی بنیاد قلم چی رفتیم که دارای شش دانش آموز درپایه های مختلف بود.

برق چشمان پراز امید وشوق مدرسه جدید این دانش آموزان کوچک ولی با قلب های بزرگ، خستگی راه را از تن همگی ما زدود. مدرسه را به لطف خدا و به یمن قدم دانش آموزان همان مدرسه افتتاح نمودیم و هدایای ارسالی بنیاد قلم چی از جمله کوله و چند عدد دفتر به دانش آموزان تقدیم کردیم.

دل کندن از آن فضای معنوی واهالی مازه کره برایمان سخت بود ولی به دلیل کوهستانی بودن منطقه مجبور بودیم که قبل از غروب آفتاب با اهالی مهربان ودانش آموزان بامحبت که با چشمانشان به مامی‌گفتند مارا تنها نگذاریدخدا حافظی کنیم.

حالا دیگردانشمندان آینده این مرز وبوم درمازه کره نگران فرو ریختن سقف مدرسه شان نبودند و فقط چشم امیدشان به معلم دلسوزو کتاب های درسی شان بود.


افتتاح 30 مدرسه‌ی روستایی قلم‌چی: کیوان فراهانی و کاظم تاجفرد