افتتاح 30 مدرسه‌ی روستایی قلم‌چی از نگاه حسین سرمه

افتتاح 30 مدرسه‌ی روستایی قلم‌چی از نگاه حسین سرمه را در زیر بخوانید...

افتتاح 30 مدرسه‌ی روستایی قلم‌چی از نگاه حسین سرمه


صبح روز یک‌شنبه 12/7/94 جهت افتتاح 30 مدرسه‌ی قلم‌چی در استان کهگیلویه‌ و بویر احمد، به اتفاق دکتر حافظی رئیس جامعه‌ مدرسه‌ ساز کشور و تنی چند از رؤسای مجامع خیرین استان‌ها، معاون استاندار رؤسا و مسئولین اداره نوسازی و آموزش و پرورش نمایندگان بنیاد علمی‌آموزش قلم‌چی در شهرهای تابعه استان و عده‌ای از همکاران بنیاد از تهران برای افتتاحیه مدرسه روستای هفت‌چشمه از توابع آموزش و پرورش مارگون حضور بهم رساندیم. این روستا در فاصله 125 کیلومتری یاسوج است و 11 نفر دانش‌‌آموز دارد.

 دانش‌آموزان این استان از هوش و ذکاوت بالایی برخوردارند کما اینکه 3 نفر در کنکور 94 رتبه تک‌رقمی آورده و یک نفر هم رتبه 37 گروه انسانی بود.

 این روستا یکی از 30 روستائی است که بنیاد علمی آموزش قلم‌چی در آن‌جا مدرسه کانکسی دایر نموده است. البته روستاهای دیگر وضع نامساعدتری از این روستا دارند. اغلب صعب‌العبورند اما نکته مثبت این طرح باعث شد علاوه بر آن روستاهای مذکور برایشان راه درست کنند که بتوانند این کانکس‌ها را به آن‌جا برسانند برق به آن‌جا وصل شود و از امکانات دیگری مانند آب و دوش حمام هم بهره ببرند و از همه مهم‌تر نور امیدی است که در قلب آن‌ها جلوه‌گر گردیده.

 لازم به یادآوری است چندی قبل در اردیبهشت 94، کتابخانه‌ای در استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج توسط بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی تجهیز شد، در جلسه‌ای پس از افتتاح آن کتابخانه، باحضور استاندار و مسئولین آموزش و پرورش در استانداری، ساخت این مدارس پیشنهاد شد. در آن موقع اهمیت این کار بوضوح آشکار نبود اما امروز که این کار عملی شد و 30 مدرسه در روستاهای محروم و صعب‌العبور دایر گردید، شاهد اشتیاق وصف‌ناپذیر دانش‌آموزان این مدارس (خصوصا هنگام درس خواندن و هنگامی که کیف و دفترچه‌ای که به‌عنوان هدیه به آن‌ها داده شد است را در دست دارند) هستیم.

در حاشیه این افتتاحیه‌ها با در خواست رئیس آموزش‌ و پرورش مارگون از دبیرستان کاردانش آن‌جا بازدید کردیم کارگاه مدرسه به‌حالت متروکه و فاقد دستگاه کامپیوتر و لوازم آموزشی دیگر بود و بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی تقبل نمود کامپیوترهای کارگاه مدرسه را تأمین نماید. در همین راستا با تقاضای رئیس دانشگاه فرهنگیان یاسوج از کتابخانه‌ دانشگاه بازدید به‌عمل آمد این دانشگاه 300 نفر دانشجوی شبانه‌روزی دارد و کتابخانه آن‌جا فقط برای 24 نفر مراجعه کننده میز و صندلی دارد و بنیاد قلم‌چی تقبل نمود تعداد 100 عدد صندلی و میز مطالعه و تعدادی کتاب برای کتابخانه ارسال نماید.افتتاح 30 مدرسه‌ی روستایی قلم‌چی از نگاه حسین سرمه