گفتگو با دکتر خلقی‌پور در حاشیه‌ی افتتاح 30 مدرسه‌ی قلم‌چی

گفتگو با خلیفه خلقی‌پور (نمایندگی حقوقی استان کهگیلویه و بویر احمد و نمایندگی قلم چی در یاسوج) را در حاشیه‌ی افتتاح 30 مدرسه‌ی قلم‌چی در زیر بخوانید...

گفتگو با دکتر خلقی‌پور در حاشیه‌ی افتتاح 30 مدرسه‌ی قلم‌چی

به مناسبت افتتاح 30 مدرسه‌ی روستایی در استان کهگیلویه و بویر احمد، با خلیفه خلقی پور (نمایندگی حقوقی استان کهگیلویه و بویر احمد و نمایندگی قلم چی در یاسوج) گفتگویی داشتیم که صحبت‌های ایشان در زیر آمده است:

خلیفه خلقی پور هستم متولد سال 1345 و از سال 1377 نمایندگی کانون فرهنگی آموزش در یاسوج را به عهده دارم.

ابتدا از جناب قلم چی تشکر می کنم چون کاری را انجام دادند که بسیار تاثیر گذار است و برای محروم ترین و مستحق ترین دانش آموزان امکان تحصیل را فراهم کردند و جالب این که با استقرار این مناطق خدمات دیگر هم به این مناطق رفته از جمله جاده کشیده شده است تا نزدیکی کانکس ها برق کشی کرده اند یا جالب تر این که برخی از این مناطق از نعمت حمام به صورت معمولی محروم نبودند ولی با توجه به این که در این مدارس دوش حمام قرار داده شده است وضعیت بهداشتی در این مناطق سروسامان می گیرد. تمام این فعالیت‌ها، کاری عظیم است. همکارانی هم که به این مناطق رفتند برایشان بسیار قابل تامل و به یاد ماندنی بود و قطعا خدمات ایشان و بنیاد علمی آموزشی قلم چی در استان ما ماندگار خواهد بود و امیدواریم ایشان این خدمات را همچنان شامل استان بفرمایند.

یک نکته ای هم که در بحث "30 مدرسه ی روستایی" خیلی مهم است این که الان در اقصی نقاط استان این مدارس توزیع شدند و 30 مدرسه در یک جا مستقر نشده اند. در بخش ها و شهرستان های مختلف توزیع شدند و این به نوعی باز به توزیع عدالت آموزشی اشاره دارد و بیشتر سعی شده است که محروم ترها اول بهره مند شوند و این خدمت بسیار بزرگی است و تاثیر بسزایی دارد. نکته ی دیگر این است که مردم و دانش آموزان بسیار قدردان و دعاگو هستند و این خودش در معنویت کار تاثیر دارد.

نکته ی دیگر اینکه بحث توزیع لوازم التحریر هم واقعا یک خدمت بزرگی است و شور و شوق عجیبی بین دانش آموزان ایجاد کرده بود که وصف ناشدنی بود و توصیه می کنم بخش پوشش لوازم التحریر هم برنامه ی جدیدی باشد برای مناطق محروم از طرف بنیاد علمی آموزشی قلم چی.

نکته آخر این که مسئولان و مردم استان، مسئولان استانی، ائمه جمعه در این موضوع خیلی همدل و همزبان هستند و همراهی دارند و این بسیار حائز اهمیت است و همکاران ما در کانون هم خیلی دغدغه دارند و همراهی منسجمی در این که ما بتوانیم از این خدمات استفاده خوبی داشته باشیم داشتند.

در کنار این خدمات، بورسیه در استان ما بسیار تاثیر دارد. در نمایندگی یاسوج 2000 دانش آموز، بورسیه بنیاد هستند و در باقی نمایندگی های استان هم سعی شده است توجه به امر بورسیه پویا باشد و آن ها نیز فعالیت خیلی خوبی دارند. در نتیجه استان ما در بورسیه پیشتاز است و جالب این است که در امر بورسیه هم مناطق دور افتاده روستایی در اولویت بوده اند و این نکته در توزیع عدالت اجتماعی اثر بسزایی دارد.گفتگو با دکتر خلقی‌پور در حاشیه‌ی افتتاح 30 مدرسه‌ی قلم‌چی


تهیه و تنظیم

ناهید منجمی