با دانش‌آموزان تا آزمون تیزهوشان (2)

دانش‌آموزان سخت‌کوش و باهوش از درس خواندن لذت می‌برند و دوست دارند کارهای ساده را به‌درستی انجام دهند و پیشرفت در آزمون‌های برنامه‌ای را تبدیل به یک عادت برای خود بکنند.

با دانش‌آموزان تا آزمون تیزهوشان (2)

دانش‌آموزان سخت‌کوش و باهوش از درس خواندن لذت می‌برند و دوست دارند کارهای ساده را به‌درستی انجام دهند و پیشرفت در آزمون‌های برنامه‌ای را تبدیل به یک عادت برای خود بکنند تا نتیجه‌ی خوبی در آزمون تیزهوشان بگیرند.

برای هر آزمون یک پیشنهاد به دانش‌آموزان ارائه می‌شود تا بهتر درس بخوانند و بیش‌تر پیشرفت کنند.

پیشنهاد دوم:

«کتاب خودآموزی ابزار مناسبی برای کاهش اشتباهات است.» این یک جمله است که باید در عمل آن را ثابت کرد. در نوشتن و تکمیل کتاب خودآموزی بعد از هر آزمون باید به این دو نکته توجه کنید:

نکته‌ی اول: نوع سؤال

نکته‌ی دوم: تعداد سؤال

نوع سؤال را خودتان در جلسه‌ی آزمون مشخص می‌کنید. کنار سؤال‌هایی که بلد هستید ولی فکر می‌کنید وقت‌گیر هستند، علامت ضربدر بگذارید و سؤال‌هایی را که بلد نیستید و به نظرتان دشوار هستند با علامت منها مشخص کنید و به سؤال‌هایی که آسان هستند و جواب درست آن‌ها را بلد هستید، پاسخ بدهید.

تعداد سؤال بستگی به میزان یادگیری درس‌ها و تعداد تمرین و تستی دارد که در دو هفته حل می‌کنید. هر چه یادگیری کامل باشد، تعداد سؤال‌هایی که پاسخ اشتباه به آن‌ها می‌دهید یا بلد نیستید، کم‌تر می‌شود.

در نوشتن کتاب خودآموزی از چند خودکار رنگی استفاده کنید و سؤال‌های دشوار را با یک رنگ، اشتباه‌ها را با رنگ دیگر و نکته‌های مهم را با رنگی متفاوت یادداشت کنید. بعد از چند آزمون، رنگ‌ها به شما نشان می‌دهند که کدام درس‌ها را باید بیش‌تر بخوانید و چه نوع تمرین و تست‌هایی را باید بیش‌تر حل کنید تا اشتباهات متداول خودتان را کم‌تر کنید. در تکمیل کتاب خودآموزی جدی و دقیق باشید.