چند توصیه‌ی مهم که باید درس‌خوان‌ها از آن مطلع باشند

ذهن آدمی باهوش است. اگر یادداشت بردارید خود را از حفظ و به‌یادسپاری مطالب راحت می‌کند و نیز هم‌زمان نمی‌توانید هم مطلبی را بنویسید و هم گوش دهید.

چند توصیه‌ی مهم که باید درس‌خوان‌ها از آن مطلع باشند

1- حداکثر زمانی که افراد می‌توانند فکر خود را روی موضوعی متمرکز کنند بیش از 30 دقیقه نیست؛ یعنی باید سعی شود حدود 30 دقیقه روی یک مطلب تمرکز کرد یا مطالعه داشت و حدود 10 الی 15 دقیقه استراحت کرد؛ سپس مجدداً با همین روال شروع به مطالعه کرد.

2- پیش از مطالعه از صرف غذاهای چرب و سنگین خودداری کنید. چند ساعت پس از صرف غذا مطالعه کنید؛ چون پس از صرف غذای سنگین بیش‌تر جریان خون متوجه دستگاه گوارش می‌شود تا به هضم و جذب غذا کمک کند؛ بنابراین خون‌رسانی به مغز کاهش می‌یابد و از قدرت تفکر و تمرکز کاسته می‌شود. از مصرف دارو خودداری کنید. هم‌چنین غذاهای آردی مثل نان و قندی قدرت ادراک و تمرکز را کم می‌کند؛ نوشابه‌های گازدار نیز همین طور هستند.

3- ذهن آدمی باهوش است. اگر یادداشت بردارید خود را از حفظ و به‌یادسپاری مطالب راحت می‌کند و نیز هم‌زمان نمی‌توانید هم مطلبی را بنویسید و هم گوش دهید. پس در حین مطالعه یادداشت‌برداری کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب