گشت‌وگذار در قطب با قایق تفریحی یخ‌شکن

اگرچه این خبر برای افرادی با درآمد معمولی کم اهمیت است، اما به زودی ثروتمندان می‌توانند تفریح خسته‌کننده در سواحل کارائیب را رها و سفر رویایی قدم‌زدن بر روی یخ‌های قطب را تجربه کنند.

گشت‌وگذار در قطب با قایق تفریحی یخ‌شکن

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، مسئولان شرکت کشتی‌سازی گروه دامن (Damen) مستقر در کشور هلند، از نسل جدید قایق‌های تفریحی گران‌قیمت شرکت با قابلیت سفر به قطب و شکستن‌ یخ‌های قطبی رونمایی کردند.

قایق تفریحی یخ‌شکن و فوق‌لوکس جدید SeaXplorer یا کشف‌کننده دریا در سه اندازه مختلف از طول 65 تا 100 متر برای مشتریان طراحی شده است.

طبق اعلام شرکت سازنده، هر سه مدل قایق‌های تفریحی مجهز به دماغه ضخیم و زاویه‌دار برای شکستن یخ‌های مسیر است و می‌تواند با حرکتی آرام دریاهای یخ‌زده را بپیماید.

با توجه به کاربری قایق‌های تفریحی برای سفر طولانی‌مدت به نقاط دورافتاده، مهندسان شرکت دامن، از فناوری انحصاری تامین انرژی در طول 40 روز سفر استفاده کرده‌اند.

همچنین برای جلوگیری از آلوده شدن نقاط حساس زمین طراحی قایق‌ها به نحوی انجام شده که هیچگونه ماده آلوده‌ای در محیط رها نمی‌کنند.

برخی از تجهیزات جالب‌توجه مثل پد فرود هلیکوپتر، یک یا چند قایق نجات، قایق‌های کمکی برای غواصی، زیردریایی، جت اسکی و سایر تجهیزات لوکس و گران‌قیمت استاندارد در سه مدل قایق‌های تفریحی شرکت دامن تعبیه شده‌اند.

برای بزرگترین مدل قایق‌تفریحی شرکت دامن تجهیزات سفارشی مثل آسانسور، بخش ویژه غواصی، استخر شنا، سونا و سایر بخش‌های ویژه مثل سالن تجمع، بیمارستان، سالن بدنسازی و کافی‌نت در نظر گرفته شده است.

منبع :